Bufalo universitātes dekāns viesojas RTU fakultātēs

13. jūlijs, 2012

12. jūlijā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) viesojās Bufalo universitātes (University at Buffalo, UB) Inženierzinātņu un praktisko zinātņu skolas (School of Engineering and Applied Sciences) pagaidu dekāns profesors Rajans Bata (Rajan Batta), lai pārrunātu uzsākto sadarbību starp RTU un UB.

Dienas sākumā Rajans Bata tikās ar RTU mācību prorektoru Uldi Sukovski un zinātņu prorektora vietnieku Gati Bažbaueru, ar kuriem pārrunāja progresu kopīgu studiju programmu sagatavošanā, kā arī turpmākās aktivitātes sadarbības veicināšanā.

Apmeklējot RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāti (MLĶF), Bufalo universitātes profesors Tehniskās fizikas institūta direktora profesora Māra Knites vadībā apskatīja laboratorijas un iepazinās ar studentiem, kuri stāstīja par saviem pētījumiem. Profesors M. Knite un fakultātes dekāna vietnieks zinātniskajā darbā profesors Mārcis Dzenis ar profesoru Rajanu Bata apsprieda iespējas sadarboties ķīmijas nozarē kopīgu studiju programmu veidošanā. Pēc vizītes MLĶF, profesors apmeklēja arī RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centru.

Vizītē RTU Rīgas Biznesa skolā (RBS) tās direktors Jānis Grēviņš dekānu Rajanam Bata iepazīstināja ar līdzšinējo RBS un UB ciešo sadarbību, kā arī izrādīja Absolventu auditoriju (Alumni Auditorium), kas ir pirmā šāda veida virtuālo lekciju auditorija Eiropā, un tās iespējas vieslekciju organizēšanā.

Noslēgumā Bufalo Universitātes profesors devās uz RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāti, kur tikās ar dekānu Oskaru Krievu un Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktori profesori Dagniju Blumbergu. Šobrīd fakultāte sadarbībā ar Bufalo universitāti sākusi gatavot kopīgu maģistra studiju programmu «Sustainable energy systems» (Ilgtspējīgas enerģijas sistēmas), tādēļ tikšanās laikā tika pārrunāts šīs programmas saturs.

RTU sadarbību ar Bufalo universitāti uzsāka pirms 21 gada,1991. gadā, kad RTU tika izveidota Rīgas Biznesa skola. Kopš tā laika sadarbība ir paplašinājusies, un 2012. gada pavasarī RTU rektors kopā ar tās vadības pārstāvjiem viesojās Bufalo universitātē, ar mērķi izstrādāt kopīgas studiju programmas ne tikai vadībā, bet arī inženierzinātnēs.

RTU Informācijas centrs

13. jūlijs, 2012 plkst. 15:54