Būs pieejami ESF līdzekļi studiju programmu un akadēmiskā personāla kvalifikācijas pilnveidei

10. jūnijs, 2009

Otrdien, 9. jūnijā, MK sēdē apstiprināts IZM izstrādātais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts «Noteikumi par darbības programmas «Cilvēkresursi un nodarbinātība» papildinājuma 1.1.2.2.1.apakšaktivitāti «Studiju programmu satura un īstenošanas uzlabošana un akadēmiskā personāla kompetences pilnveidošana»». ESF aktivitāte tiks īstenota atklāta projektu iesnieguma konkursa veidā, tāpēc projektu konkurss tiks izsludināts vienu mēnesi pēc MK noteikumu spēkā stāšanās.

10.06.2009.

Eiropas Sociālā fonda (ESF) aktivitāti «Studiju programmu satura un īstenošanas uzlabošana un akadēmiskā personāla kompetences pilnveidošana» Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno īstenot līdz 2013. gadam. Tās laikā Latvijas augstākās izglītības iestādēs tiks uzlabotas 60 studiju programmas un 1500 mācībspēkiem tiks sniegta iespēja pilnveidot kvalifikāciju, kā arī atsevišķu studiju programmu studentiem tiks sniegta iespēja īstenot apmaksātas prakses. Kopumā šim mērķim līdz 2013. gadam plānots izlietot aptuveni 5,2 miljonus latu. Viena projekta minimālā attiecināmo izmaksu kopsumma ir noteikta 35 140 latu, bet maksimālā projekta attiecināmo izmaksu summa varēs sasniegt 702 804 latus.

Projektus šajā aktivitātē varēs iesniegt gan valsts, gan privātpersonas dibināta augstskola vai koledža. Augstskolas projekta iesniegumu varēs iesniegt un īstenot individuāli vai partnerībā ar citu Latvijas vai ārvalstu augstākās izglītības institūciju, zinātnisko institūciju, darba devēju organizāciju vai nozares saimnieciskās darbības veicēju. Viens projekta iesniedzējs varēs iesniegt tikai vienu projektu.

IZM Komunikācijas nodaļa ziņo, ka projektos tiks atbalstītas esošo studiju programmu, kursu un moduļu uzlabošana vai jaunu, to skaitā starpdisciplināru, izstrāde; studiju intelektuālo resursu modernizēšana, jaunu tehnoloģiju un mācību metožu ieviešana studiju procesā, e-studiju attīstība, ārvalstu akadēmiskā personāla piesaiste, mācību līdzekļu izstrāde. Tāpat visi projektu iesniedzēji projektos var plānot augstskolu vai koledžu akadēmiskā personāla kvalifikācijas pilnveidošanu, to skaitā stažēšanos pie nozares saimnieciskās darbības veicēja citās Latvijas vai ārvalstu augstskolās vai zinātniskajās institūcijās.

Augstākās izglītības iestādēm, kuras īsteno studiju programmas tehnoloģijās, ražošanā un pārstrādē, dzīvās dabas zinātnēs, fizikālās zinātnēs, datorikā, lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, ārstniecībā, farmācijā, vides aizsardzībā, kā arī projekta ietvaros no jauna izstrādātajās starpdisciplinārajās studiju programmās jauno tehnoloģiju ieviešanai ļoti nozīmīgs atbalsts būs apmaksātas prakses studentiem gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Papildu informācija: Inga Misiņa, IZM Struktūrfondu departamenta Finansēšanas un projektu nodaļas projektu vadītāja, tālruņi: 67047937, 29431627, e-pasts: v.lv.

RTU Informācijas centrs

10. jūnijs, 2009 plkst. 16:37