Ceturtais Zaļās enerģijas forums

4. aprīlis, 2011

Nākamtrešdien, 13. aprīlī, ikviens interesents aicināts piedalīties ceturtajā Latvijas Zaļās enerģijas forumā, ko rīko SIA «Ekodoma» sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Zemkopības ministriju un Latvijas Biogāzes asociāciju. Forums notiks Zemkopības ministrijā, Rīgā, Republikas laukumā 2 plkst. 9–16.

Latvijas Zaļās enerģijas forumi ir pasākumi, kuri līdz šim ir piesaistījuši sabiedrības uzmanību, jo tiek runāts par aktualitātēm atjaunojamo energoresursu jomā, kā arī meklē un piedāvā risinājumus Latvijas enerģētikas attīstībai.

Ceturtais Latvijas Zaļās enerģijas forums būs veltīts biogāzes energoresursiem. Konferences pirmajā sesijā uzaicinātie runātāji no Latvijas, Vācijas un Čehijas diskutēs par šo valstu Nacionālajiem atjaunojamās enerģijas rīcības plāniem un nākotnes enerģētikas politiku Eiropā. Īpaša uzmanība šajā sesijā tiks pievērsta Latvijas Atjaunojamās enerģijas likumam, pirmajam rīcības plānam, to ieguvumiem un trūkumiem.

Foruma otrā sesija tiks veltīta biogāzei, šī resursa pieejamībai un lietojumam. Eiropas Biogāzes asociācijas pārstāvis analizēs biogāzes plānotos lietošanas apmērus ES dalībvalstīs. Savukārt Latvijas biogāzes asociācijas pārstāvis stāstīs par Latvijas biogāzes tirgu un sniegs savu vērtējumu par biogāzes lomu Latvijas enerģētikā. Šajā sesijā tiks prezentēti arī ieguvumi no biogāzes izmantošanas 4 Latvijas reģionos. Konferences beigās tiks prezentēta vienas biogāzes stacijas izveide no projektēšanas un būvniecības līdz tās darbināšanai.

Pieteikties forumam iespējams līdz pirmdienai, 11. aprīlim, mājaslapā. Dalība forumā ir bez maksas.

Pasākuma programma.

RTU Informācijas centrs