Darbu sāk RTU reflektantu uzņemšanas punkts Cēsīs

7. maijs, 2011

Gatavojoties topošās RTU Cēsu filiāles atklāšanai, piektdien, 6. maijā, Cēsīs svinīgi atklāts RTU informācijas centrs un reflektantu uzņemšanas punkts. Šovasar RTU Cēsīs studentus uzņems četrās studiju programmās – nekustamā īpašuma pārvaldībā, enerģētikā un elektronikā, elektrotehnoloģiju datorvadībā, kā arī materiālu tehnoloģijā un dizainā.

Skatīt galeriju

rtu_ceesis_500px.jpgUzņemšana studijām RTU sāksies jūlijā. Tikmēr interesenti jaunatklātajā RTU informācijas centrā un reflektantu uzņemšanas punktā Cēsīs, Raunas ielā 4, var uzzināt vairāk par studiju programmām, uzņemšanas kārtību uncitiem jautājumiem.

Studēt gribētājiem tiks piedāvātas pilna laika dienas studijas, nepilna laika studijas, kā arī mūžizglītības kursi būvniecībā un citās specialitātēs. Būs iespēja studēt arī par valsts budžeta līdzekļiem.

Kā atzina Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, RTU ienākšanaCēsīs ir būtisks pagrieziens visa Vidzemes reģiona attīstībā. Pašvaldība veido modeli, kas varētu kalpot par pamatu stabilai un kvalitatīvai reģiona attīstībai. Cēsīs šobrīd darbojas Cēsu Profesionālāvidusskola, kuras audzēkņi var apgūt elektriķu, metālapstrādes iekārtu mehāniķu, namdaru un galdnieku profesijas. un kvalitatīvai reģiona attīstībai. Profesionālā vidusskola sasaistē ar RTU varētu būt visa Vidzemes reģiona inženiertehnisko speciālistu kalve – plāno pašvaldība. Savukārt nule atklātais  Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs varētu kalpot kā klasteris,kas sasaista izglītības iestādes ar uzņēmumiem.

«Kādi atbalsta mehānismi vajadzīgi, lai rosinātu jauniešus studēt sarežģītās, bet valsts attīstībai nepieciešamās inženierzinātnes – par to jau tuvākajā laikā lemsim ar RTU vadību,» teica G. Šķenders, norādot,ka pašvaldības uzdevums ir atrast uzņēmumus, kas ir ar mieru piešķirt studentiem stipendijas un nodrošināt prakses vietas.

RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis norādīja, ka RTU rūpēsies, lai Cēsīs jaunieši varētu iegūt ne tikai augsta līmeņa tehnisko izglītību, bet arī kvalitatīvu biznesa izglītību, un ka RTU attiecībā uz sadarbību ar Cēsu novada pašvaldību raugās optimistiski un pozitīvi. Arī topošās RTU Cēsu filiāles vadītājs Alvis Sokolovs norādīja, ka rūpēsies, lai filiāle būtu kā atbalsta punkts reģiona uzņēmējiem.

Savukārt Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Dace Eglīte atklāja, ka ideja par RTU Cēsu filiāles izveidi radusies pirms vairākiem gadiem, kad, uzsākot sadarbības projektu, ģimnāzijā vizītē ieradies toreizējais RTU mācību prorektors asociētais profesors Elmārs Beķeris. Jau ziņots, ka 2005. gadā RTU, Cēsu novada dome un Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija noslēdza sadarbības līgumu par tehniskās izglītības popularizēšanai Cēsu pilsētas un rajona jauniešu vidū.

RTU Informācijas centrs

7. maijs, 2011 plkst. 11:32