Deivida O’Salivana vieslekcija «Nākotnes ES Tirdzniecības politika»

23. septembris, 2010

Otrdien, 28. septembrī, plkst. 10.15 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Kaļķu ielā 1–201, notiks Eiropas Komisijas Tirdzniecības ģenerāldirektora Deivida O’Salivana (David O’Sullivan) vieslekcija «Nākotnes ES Tirdzniecības politika» («The Future of Trade Policy»).

23.09.2010.

D. O’Salivans ir studējis ekonomiku un socioloģiju Dublinas Trīsvienības koledžā (Trinity College Dublin) un diplomātiju Eiropas koledžā (College of Europe) Brigē. Savu karjeru O’Salivans uzsācis Īrijas ārlietu departamentā, vēlāk darbojies dažādās Eiropas Savienības (ES) institūcijās, tostarp, arī ieņēma Eiropas Komisijas (EK) ģenerālsekretāra amatu. Kopš 2005. gada D. O’Salivans veic EK Tirdzniecības ģenerāldirektorāta vadītāja pienākumus.

Pusotru stundu garajā vieslekcijā tiks apskatīti ES Tirdzniecības politikas aspekti, tostarp, tirdzniecības liberalizācija, ES brīvās tirdzniecības līgumu nozīme, kā arī tirgus pieejamības jautājumu risināšanas iespējas trešo valstu tirgos.

Lekcija notiks angļu valodā un dalība tajā ir bezmaksas. Lekcijas ietvaros tiek plānota arī diskusija, kuras laikā ļoti gaidīti ir Jūs interesējoši jautājumi un komentāri par tirdzniecības politikas aktualitātēm un problēmām. Diskusijās aicināti piedalīties ne tikai RTU ekonomikas nozares studenti un mācībspēki, bet ikviens, kuru interesē ES kopējās tirdzniecības un starpvalstu ekonomiskās sadarbības jautājumi.

Pirms vieslekcijas plānota O’Salivana kunga tikšanās ar RTU rektoru Ivaru Knētu un Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekānu Remigiju Poču.

D. O’Salivans Rīgā viesosies darba vīzītē, lai klātienē tiktos arī ar Latvijas nozaru pārstāvjiem, proti, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmumu asociācija pārstāvjiem un pārrunātu Latvijai aktuālus ārējās tirdzniecības politikas jautājumus nākotnes ES tirdzniecības politikas ietvaros.

23. septembris, 2010 plkst. 9:33