Diskusija par inovāciju ekosistēmu Latvijā

26. jūnijs, 2013

Ceturtdien, 4. jūlijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jaunatklātajā radošo industriju centrā, notiks diskusija «Inovāciju ekosistēma Latvijā un augstskolu loma tās veidošanā», turpinot Pasaules Latviešu ekonomikas un inovāciju foruma tematiku.

Diskusija sākas 4. jūlijā plkst. 9.30 RTU radošo industriju centrā Rīgā,Āzenes ielā 18.

Diskusijas mērķis ir meklēt atbildes un risinājumus Latvijas pasivitāteiinovāciju radīšanā. Latvija Eiropas Komisijas veidotajā Eiropas inovāciju līmeņa vērtējumā joprojām atrodas «pieticīgo inovatoru» (modest innovators)kategorijā. Šobrīd Latvijā īpaša vērība tiek pievērsta gan reformām izglītības sistēmā, gan viedo tehnoloģiju definēšanai, gan industriālās politikas un Nacionālā attīstības plāna iedzīvināšanai, tāpēc ir būtiskiaktualizēt arī inovācijas veicinošas vides nepieciešamību.

Ar atklāšanas runu diskusijā uzstāsies izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, kam sekos plenārsēde ar Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres, Latvijas inovāciju un attīstības aģentūras «StarDust»projekta vadītāja Māra Ēlerta, RTU zinātņu prorektora Tāļa Juhnas un augstskolas «Turība» valdes priekšsēdētāja Alda Baumaņa prezentācijām.

Turpinājumā sekos divas diskusijas par Latvijas inovāciju ekosistēmu un labās prakses piemēriem inovāciju veicināšanā, kur piedalīsies Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Agrita Kiopa, Latvijas Universitātes zinātņu prorektors Indriķis Muižnieks, Latvijas riska kapitāla asociācijas valdes loceklis Anatolijs Prohorovs,u. c.

Diskusijas gaitā radušies secinājumi un ieteikumi tiks apkopoti un iesniegti politikas veidotājiem. Pati diskusija noritēs zīmīgā vietā – jūnija sākumā atklātajā RTU radošo industriju centrā – jaunā, modernā infrastruktūras objektā. Tā ir pirmā pabeigtā ēka topošajā RTU Ķīpsalas teritoriālajā kompleksā, kas būs Baltijas reģionā modernākais inženierzinātņu studiju centrs.

RTU Informācijas centrs

26. jūnijs, 2013 plkst. 13:41