Diskusija par uzņēmējdarbību veselības nozarē

10. februāris, 2013

7. februārī notika Rīgas Tehniskās universitātes Biznesa atbalsta un attīstības centra (RTU BAAC) un uzņēmuma Enixus organizēts pasākums Wellness  Business laboratorija, kas pulcēja vairāk nekā 50 dalībniekus interesantā diskusijā par uzņēmējdarbības iespējām un tendencēm veselības nozarē, par zinātnes un uzņēmējdarbības mijiedarbību un šā biznesa specifiku Latvijā un pasaulē.

Diskusijā piedalījās piedalījās gan veselības industrijas un biznesa pārstāvji, gan dažādu augstskolu studenti, mācībspēki un zinātnieki.

Pasākuma atklāšanā uzstājās Dānijas pilnvarotais vēstnieks Latvijā Per Carlsen un RTU BAAC direktors Modris Ozoliņš.

Uzņēmuma Enixus pārstāvis Tom Schmit un Külle Tarnov (Tehnopol Igaunijā) iepazīstināja klātesošos ar Accelerace Bio paātrinājuma modeli un uz partnerību starp Accelerace Bio (DK), Enixus (LV) un Tehnopol (EE). Tom Schmit informēja, ka īpašā atlases procesā ir izvēlētas divas komandas ar inovatīvām idejām veselības jomā, lai piedalītos biznesa akseleratoraAccelerace Bio pirmajā kārtā. 19.–20. februārī Tallinā šīs divas komandas pievienosies trīs  Igaunijas komandām, sākot  savu ideju akselerācijas procesu.

Klātesošos uzrunāja arī riska kapitāla pārstāvis Jānis Janevics un uzņēmējs un zinātnieks Vitālijs Skrīvelis, stāstot par uzņēmējdarbību veselības nozarē, tās atbalstu, izaicinājumiem, problēmām un riskiem.

Pēc pārtraukuma, dalībniekitika sadalīti komandās, lai izveidotu uzņēmējdarbības modeļus piecus dažādām biznesa idejām saistībā ar veselības nozari. Pēc gandrīz divu stundu darba katra grupa sniedza īsu prezentāciju par sasniegtajiem rezultātiem. Tika iegūts labs priekšstats par to, kā izmantot biznesa modeļa izveides instrumentus jaunu inovatīvu ideju attīstīšanai. Dalībnieki vienojās, ka pasākumā pavadītā diena bija veiksmīga, zināšanas un prasmes bagātinoša, kā arī rosinoša turpināt veidot savu uzņēmumu Latvijā.

RTU BAAC

10. februāris, 2013 plkst. 23:00