Ēģiptē prezentē RTU zinātnieku radīto tālmācības metodi «eBig3»

18. decembris, 2013

Rīgas Tehnikās Universitātes (RTU) profesors Atis Kapenieks piedalījās zinātniskā konferencē Kairā, kur iepazīstināja kolēģus ar unikālu Latvijā radītu tālmācības metodi «eBig3».

«eBig3» jeb «Sinerģētiskā pieeja uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai, izmantojot e-studiju, TV un mobilās tehnoloģijas» ir tālmācības studiju iespēja ikvienam. Tās sistēma apvieno plašu televīzijas pārklājumu, mobilo tehnoloģiju ikdienas pieejamību ar ātrdarbīga interneta pieslēguma jaudu un elastību.

No 14. līdz 16. decembrim Kairā norisinājās «6th International Conference on Intelligent Computing and Information Systems». Konferencē Atis Kapenieks prezentēja Latvijā izstrādāto tālmācības metodi.

Ēģiptes telekomunikāciju un izglītības ministri ir paziņojuši, ka e-mācības būs valsts prioritāte nākamajiem gadiem.

«Latvijas zinātnieku radītā «eBig3» metode varētu būt teicams risinājums izglītības sistēmas pilnveidošanā Ēģiptē, jo piedāvā jaunu un atraktīvu veidu, kā motivēt mācīties. 2014. gadā piedāvāsim to Ēģiptes partneriem,» uzsvēra Latvijas vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca.

Iepriekš 2013. gadā RTU ieguva «Boldic Award 2013» Lielo balvu par inovatīva projekta «eBig3» izstrādi. «Boldic Award 2013» Lielo balvu piešķir katru gadu par nozīmīgāko e-studiju tehnoģiju sasniegumu Baltijas un Ziemeļvalstīs. Baltijas valstu projektam šī balva tika piešķirta pirmo reizi.

Projekts apvieno trīs savstarpēji papildinošus uz tehnoloģijām balstītus mācīšanās veidus, lai radītu efektīvu un inovatīvu starpmediju mācīšanās metodi («eBig3»), kura pārspēj tradicionālos interneta risinājumus:

• «eLearning» – mācīšanās, izmantojot datoru un/vai internetu;

• «tLearning» – mācīšanās, izmantojot televīziju;

• «mLearning» – mācīšanās, izmantojot mobilās ierīces.

«eBig3» katru tehnoloģiju izmanto mācību mērķu sasniegšanai visefektīvākajā veidā: TV nodrošina vieglu (nosūtot īsziņu «eBig3» vārds, uzvārds, kursa numurs) pieteikšanos kursā; e-studiju vide internetā sniedz iespēju iepazīties ar bagātīgu e-saturu; īsziņas informē kursu dalībniekus par plānotajiem semināriem un draudzīgi atgādina veicamos uzdevumus.

RTU Informācijas centrs

18. decembris, 2013 plkst. 13:26