Eiropas Kosmosa aģentūra aicina sadarboties Latvijas studentus un mācībspēkus

2. novembris, 2009

Lai informētu par sadarbības iespējām izglītības jomā uniepazītos ar tām Latvijā piedāvātajām inženierzinātņu un dabas zinātņustudiju programmām, kuru pārstāvji varētu iesaistīties kosmosatehnoloģiju izstrādē, ceturtdien, 5. novembrī, Rīgas Tehniskajāuniversitātē (RTU) notika informatīvs seminārs, kuru vadīja EiropasKosmosa aģentūras Izglītības nodaļas projektu vadītājs Antonio Kastro.

esa_03.jpg

Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) piedāvā studentiem iesaistīties EKAizglītības projektos, kas veltīti kosmisko lidaparātu konstruēšanai,kosmisko misiju plānošanai u. tml., un ir ieinteresēta sadarbībā arvisu studiju līmeņu studentiem – no bakalaura līdz doktora līmenim.Savukārt mācībspēki tiek aicināti sadarbībā ar EKA sniegt studentieminteresantus pētniecības materiālus kursa darbu un studiju noslēgumadarbu izstrādei.

Kosmosa tehnoloģiju joma ir daudzpusīga un starpdisciplināra – tajā iriespējas darboties plašam studentu spektram – informācijas tehnoloģiju,elektronikas, elektrotehnikas, enerģētikas, telekomunikāciju,materiālzinātnes, ķīmijas, matemātikas, fizikas u. c. jomu pārstāvjiem.

Jau ziņots, ka sadarbības līgums starp Latvijas Valdību un EiropasKosmosa aģentūru tika noslēgts  23. jūlijā. Eiropas Kosmosa aģentūra irgalvenā organizācija Eiropā, kas koordinē to kosmosa tehnoloģijuattīstību, kas finansēta no publiskā sektora līdzekļiem. Sadarbībaslīgums paredz arī pušu savstarpējo sadarbību izglītības jomā:stipendiju piešķiršanu, ekspertu apmaiņu, kopīgu konferenču unsimpoziju organizēšanu, izglītības darbību veicināšanu kosmosa zinātnesun tehnoloģijas jomā, ekspertu atzinumu un atbalsta nodrošināšanukosmosa projektu vadībā.

Plašāka informācija par EKA izglītības projektiem pieejama EKA Izglītības nodaļas mājaslapā.

Raksta pielikumi

2. novembris, 2009 plkst. 10:55