Ekonomikas ministrs iepazīstas ar RTU laboratoriju darbu

8. februāris, 2013

Ceturtdien, 7. februārī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) laboratorijas apmeklēja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, lai iepazītos ar to darbu un diskutētu par iespējām veicināt zinātnieku un uzņēmēju ciešāku sadarbību.

Skatīt galeriju

ekonomikas_ministrs_rtu_0188.jpgD. Pavļuts apmeklēja RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centru, RTU Ūdens inženierijas un tehnoloģijas katedras laboratoriju, kā arī RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centru. Ekonomikas ministrs piedalījās sarunā ar RTU vadošajiemzinātniekiem un vadību par tehnoloģiju pārnesi un inovācijām, kā arī iespējām veicināt zinātnieku ciešāku sadarbību ar uzņēmumiem.

Ekonomikasministrs iepazinās un izvērtēja zinātnes un inovāciju atbalsta mehānismus Latvijā. Vizītes laikā RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna iepazīstināja ministru ar ideju attīstīt RTU Ķīpsalas kompleksu kā vienotu zinātnes un tehnoloģiju parku, kurā ar Openlab un inkubatoru palīdzību īpaša uzmanība tiktu pievērsta produkta attīstības jeb dizainafāzei, kas veicinātu tehnoloģiju pārnesi un vēl ciešāku sadarbību ar uzņēmumiem.

RTU rektors Leonīds Ribickis pēc tikšanās atzina, ka viņaprāt, ekonomikas ministrs bijis patīkami pārsteigts par plašo RTU sadarbību ar industriju ne tikai pētniecības, bet arī produktu un tehnoloģiju attīstības jomā.

RTU ir vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā, kurā studē vairāk nekā 15000 studentu. Vienlaikus RTU darbojas arī lietišķo pētījumu centrs, kas piedāvā sadarbībā ar uzņēmējiem strādāt pie jauniem zināšanu un tehnoloģiju projektiem, kas radītu produktus un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību. Zinātnieku un uzņēmēju ciešāka sadarbība ir arī viens no principiem, ko paredz stiprināt Nacionālā industriālā politika.

RTU Zinātņu prorektora dienests

8. februāris, 2013 plkst. 0:16