Fotogalerija: starptautiskā vasaras skola «Latvian Biocapacity»

27. augusts, 2018
starptautiskā vasaras skola «Latvian Biocapacity» dalībnieki. Foto: Elīna Karaseva, RTU

No 13. līdz 22. augustam Rīgā norisinājās starptautiskā vasaras skola «Latvian Biocapacity». Tajā piedalījās 13 dalībnieki no 11 valstīm un to organizēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts.

RTU mācībspēku un pieredzējušu gidu vadībā vasaras skolas dalībnieki iepazina Latvijas kultūru un dabas bagātības un uzzināja, kā iespējams ražot augstas pievienotās vērtības produktus no vietējiem resursiem un kā iespējams izmantot resursus pilnībā, neatstājot atlikumus. Dalībniekiem bija uzdevums arī pašiem radīt inovatīvu produktu no dabas materiāliem, izstrādāt produkta koncepciju un veikt šī produkta aprites cikla analīzi, ekonomisko, sociālo un vides novērtējumu. Darbs tika veikts grupās un rezultātā tika radīti trīs inovatīvu produktu prototipi – dizaina priekšmets – multifunkcionāls piknika grozs, rotaļlieta – koka puzles un pinball spēles apvienojums, kā arī dabīgs siltumizolācijas materiāls.

Šīs vasaras skolas mērķis bija popularizēt Latvijas kultūru, vēsturi un dabu un parādīt Latvijas tēlu kā bioresursu lielvalsti, rādot sasniegumus bioloģisko resursu ilgtspējīgā izmantošanā un inovāciju radīšanā.

Vasaras skolas rīkošanu atbalstīja Valsts izglītības attīstības aģentūra, desmit dalībniekiem piešķirot Latvijas valsts stipendijas.

Starptautiskā vasaras skola «Latvian Biocapacity»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. augusts, 2018 plkst. 15:12