Gatavojas RTU BF Ģeodēzijas katedras atjaunošanas 20. jubilejai

25. marts, 2011

Šovasar par godu Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes (RTU BF) Ģeodēzijas katedras atjaunošanas 20. jubilejai Ķīpsalā notiks vērienīgs absolventu salidojums, un top grāmata «Ģeodēzijas izglītība un zinātne Latvijā».

«Ģeodēzijas zinātne ir viena no vecākajām Zemes zinātnēm pasaulē,» stāsta tagadējās Ģeomātikas katedras vadītājs Jānis Štrauhmanis. «Tā ir svarīga un nozīmīga dažādu nozaru darbu veikšanai – būvniecībā ģeodēzists pirmais veic izpēti un nosaka būves novietni, uzmērījumi vajadzīgi kartogrāfiem, nekustamā īpašuma apsaimniekotājiem, vērtētājiemun daudziem citiem speciālistiem. Ģeodēzija un kartogrāfija padomju laikā tika ļoti stingri kontrolētas, tās bija slepenas. Tāpēc arī ģeodēziskā izglītība varēja atjaunoties tikai pēc valstiskās neatkarībasatgūšanas.»

1991. gada 1. februārī atjaunoja Ģeodēzijas katedras darbību, un tā tika noteikta kā profilējoša struktūrvienība studentu specializēšanā ģeodēzijā, stāsta Būvniecības fakultātes dekāna vietnieks zinātniskajā darbā Jānis Kaminskis. 20 darbības gados katedra divas reizes ir mainījusi nosaukumu – no sākotnējās Ģeodēzijas katedras 1998. gadā to pārdēvēja par Ģeodēzijas profesoru grupu, bet 2003. gadā tā ieguva pašreizējo nosaukumu – Ģeomātikas katedra. 2003. gadā amatu ieņēma pašreizējais katedras vadītājs J. Štrauhmanis. Viņš uzsver, ka pēdējos gados katedrā notikusi pāreja uz profesionālo studiju programmu. Katedrātiek veikta zinātniskā pētniecība galvenajos ģeomātikas virzienos, noslēgti vairāki sadarbības līgumi.

«Savukārt, runājot par nākotnes plāniem, jāizveido doktora studiju programma, jo promocijas darbus veiksmīgi aizstāvējuši jaunie inženierzinātņu doktori Māris Kaļinka un Jānis Kaminskis. Pašreiz būvzinātnes doktora programmā studijas veic vairāki mūsu studiju programmas absolventi,» norāda J. Štrauhmanis. «Jāturpina arī piedalīties «Erasmus» apmaiņas programmā, gan sūtot mūsu studentus uz ārvalstīm, gan apmācot ārzemniekus, īpaši pēdējos gados studentus no Valensijas Politehniskās universitātes (Spānija)».

Par godu katedras atjaunošanas apaļajai jubilejai katedras pirmais vadītājs Jānis Klētnieks veido gadu grāmatu «Ģeodēzijas izglītība un zinātne Latvijā», kurā tiks ievietots arī katedras absolventu saraksts.

Absolventu salidojums notiks šā gada 16. jūnijā Būvniecības fakultātēĶīpsalā. Ierašanās uz pasākumu no plkst. 14; plkst. 15 sāksies oficiālādaļa, bet plkst. 17 – saviesīgā daļa.

Dalību salidojumā vēlams apstiprināt līdz 2011. gada 10. maijam.

Informācija par pasākuma norises kārtību un dalības maksu tiks paziņota atsevišķi.

Dalības apstiprinājumu par salidojumu, kā arī grāmatai domātos CV un fotogrāfijas absolventi aicināti nosūtīt uz e-pastu: .

RTU Informācijas centrs

25. marts, 2011 plkst. 13:31