Godina RTU Inženierzinātņu vidusskolas olimpiādes uzvarētājus

11. marts, 2018
Foto: Eduards Lapsa

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolā 10. martā (IZV) svinīgā ceremonijā godināti IZV 4. atklātās inženierzinātņu olimpiādes uzvarētāji. Par labākajiem atzīti septiņi skolēni no Rīgas, Siguldas un Līvāniem, kuri ieguva godalgotas vietas.

Fotogalerija

Pirmo dalīto vietu ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Rolands Lopatko un privātās vidusskolas «Laisma» skolnieks Džonatans Miks Melgalvis, otro dalīto vietu ieguva Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniece Līva Oliņa un Līvānu 1. vidusskolas skolēns Ilmārs Štolcers, bet trešo dalīto vietu – Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniece Jana Voiciša un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieki Ingus Smotrovs un Edvards Gaters.

Godalgoto vietu ieguvēji un 10 skolēni no Daugavpils, Gaiķiem, Jelgavas un Rīgas, kuriem tika pasniegti atzinības raksti par labajiem rezultātiem, balvā ieguva budžeta vietu RTU IZV.

RTU IZV Atklātajā inženierzinātņu olimpiādē 9. klases skolēni apliecināja savas zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un informātikā. Tā norisinājās divās kārtās, pirmajā piedalījās 356 skolēni, no kuriem sekmīgākie 115 tika uzaicināti dalībai otrajā kārtā. Olimpiādē piedalījās skolēni no Rīgas, Siguldas, Līvāniem, Rēzeknes, Daugavpils, Jelgavas, Zvejniekciema, Jaunpils, Smiltenes, Strenčiem, Mālpils, Ozolniekiem, Jūrmalas, Jēkabpils, Olaines, Gulbenes, Nīcas, Tukuma un Dobeles.

Lai pretendētu uz iespēju uzsākt mācības RTU IZV, 9. klases skolēniem ir iespēja 21. aprīlī kārtot iestājpārbaudījumu. Bez iestājpārbaudījumu kārtošanas konkursa kārtībā tiek uzņemti IZV atklātās olimpiādes uzvarētāji un tie skolēni, kuri valsts matemātikas, fizikas vai ķīmijas olimpiādē ieguvuši 1., 2. vai 3. vietu.

7. aprīlī RTU IZV plkst. 11.00 un 13.00 notiks atvērto durvju diena, kuru aicināti apmeklēt devīto klašu skolēni, kuri interesējas par eksaktajām zinātnēm un iespēju mācīties RTU IZV, kā arī viņu vecāki. Tajā būs iespēja iepazīties ar pedagogiem, skolēniem, mācību telpām, darboties radošajā labaratorijā, kā arī saņemt konstultācijas par mācību procesa norisi un citiem jautājumiem.

RTU IZV dibināta 2015. gadā, lai atbalstītu īpaši apdāvinātus Latvijas jauniešus, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar inženierzinātnēm. Izturot lielu konkursu, 2015. gada rudenī mācības IZV 10. klasē sāka pirmie 24 skolēni. Patlaban IZV klases ir pilnībā nokomplektētas — skolēni mācās 10., 11. un 12. klasē. Šogad, 30. jūnijā, notiks pirmais RTU IZV izlaidums.

Papildu informācija par uzņemšanu RTU IZV

RTU Sabiedrisko attiecību departaments