Hūberta Hamfrija stipendiju programma

26. aprīlis, 2011

ASV vēstniecība Latvijā ir izsludinājusi konkursu uz Hamfrija stipendijām 2012./2013.akadēmiskajam gadam.

Hamfrija programma piedāvā iespēju profesionāļiem ar zināmu pieredzi un praksi savā nozarē uzlabot savas profesionālās spējas, piedaloties īpašā gadu garā maģistratūras līmeņa akadēmiskajā un profesionālās kvalifikācijas celšanas programmā kādā no ASV universitātēm. Programma tiek veidota individuāli katram dalībniekam un tajā ir iekļautas lekcijas, darbs projektos, stažēšanās, konsultācijas ar ASV ekspertiem un īpaši semināri par nozares aktualitātēm. Līdz šim Hamfrija stipendiju ir saņēmuši seši Latvijas profesionāļi.

Programmas mērķis ir veidot ilglaicīgu un produktīvu sadarbību starp profesionāļiem ASV un partneriem citās valstīs, piedāvājot veiksmīgiem līderiem un politikas veidotājiem iespēju iepazīties ar ASV pieredzi attiecīgajā profesionālajā jomā, kā arī ar ASV sabiedrību un kultūru. Tādejādi Hamfrija programma veicina zināšanu apmaiņu un savstarpējo sapratni, kas palīdz ASV veidot partnerattiecības ar tām valstīm, kas piedalās šajā programmā.

Hamfrija stipendija tiek piešķirta konkursa kārtībā kandidātiem, kuri izvēlējušies strādāt sabiedrības labā gan publiskajā, gan privātajā sektorā vairākās jomās:

• angļu valodas kā svešvalodas mācīšana,
  • augstākās izglītības administrēšana,
  • cilvēkresursu vadība,
  • cilvēku tirdzniecības novēršana,
  • dabas resursi,
  • vides rīcībpolitika un klimata pārmaiņas,
  • ekonomiskā attīstība,
  • finanses un banku darbība,
  • HIV/AIDS rīcībpolitika un profilakse,
  • izglītība par narkotisku vielu atkarībām,
  • ārstēšanu un profilaksi,
  • izglītības administrēšana,
  • plānošana un politika,
  • komunikācijas un žurnālistika,
  • lauksaimniecības un lauku reģionu attīstība,
  • pilsētplānoša un reģionālā plānošana,
  • sabiedrības politikas analīze un valsts pārvalde,
  • sabiedrības veselības politika un vadība,
  • tehnoloģiju politika un vadība,
  • tiesību zinātnes un cilvēktiesības.

Lai kvalificētos Hamfrija stipendijai, pretendentiem jābūt Latvijas pilsoņiem vai Latvijas nepilsoņiem, augstskolas diplomam, piecu gadu darba pieredzei, līderības spējām un pieredzei darbā sabiedrības labā, angļu valodas prasmēm, jo kandidātiem būs jākārto TOEFL tests, ierobežotai iepriekšējai pieredzei ASV.

Pieteikšanās termiņš ir šī gada 2. septembris.

Sīkāka informācija ASV vēstniecības mājaslapā

26. aprīlis, 2011 plkst. 16:12