«Accenture Latvia» vadītājs: «Plānojam Latvijā palielināt IT studentu skaitu»

21. augusts, 2013

Šodien, 21. augustā, izglītības projekta «Start (IT)» konferencē «Informācijas tehnoloģiju novitātes izglītībā 2013», kas notika Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), «Accenture Latvia» vadītājs Maksims Jegorovs atzīmēja tā nozīmīgumu: «Realizējot šo projektu, plānojam, ka divu līdz trīs gadu laikā palielināsim IT studentu skaitu, kā arī paaugstināsim viņu zināšanas.»

Skatīt galeriju

it_novitates_izglitiba_maksims_jegorovsjpg.jpg«Programmēšana ir specialitāte, kas ir vajadzīga jebkurā jomā. Piemēram, programmatūra, kas atrodas BMWmarkas automašīnā, ir 60% no tās vērtības. Programmēšana sākas ar pamatiem un cilvēkiem, kas tos pārzina. Vairākām institūcijām sadarbojoties, mēs kopā varam panākt pozitīvu rezultātu. Realizējot šo projektu, plānojam, ka divu līdz trīs gadu laikā palielināsies IT studentu skaits, kā arī paaugstināsies viņu zināšanu līmenis,» stāsta «Accenture Latvia» vadītājs Maksims Jegorovs.

«Man ir prieks, ka šodien sapulcējušies tik daudzi informātikas skolotāji, kas ziedo brīvo laiku vasarā, lai apgūtu jaunas lietas. Lielspaldies jāsaka arī partneriem un kolēģiem no «Accenture Latvia»,kuri nāk ar šādu iniciatīvu un entuziasmu gan skolās, gan augstskolās,»atklājot konferenci, atzina RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis.

Konferences galvenie temati: kādas zināšanas IT nozarē ir darba devēju pieprasītas, IT izglītības projekts «Start (IT)», drošības risinājumi skolās, HTML5, Latvijas un pasaules IT olimpiāde, e-paraksts u. c.
Konferences laikā RTU un «Accenture Latvia» parakstīja aktivitāšu plānu 2013./2014. studiju gadam, kas paredz sadarbību izglītības jomā, kā arī «Accenture Latvia»finansiāli atbalstīs zinātnisku pētījumu programmatūras izstrādē, ko veiks RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Lietišķodatorzinātņu katedras pētnieku grupa profesores Oksanas Ņikiforovas vadībā.

Izglītības projekts «Start (IT)» sākts ar mērķi palielināt to skolēnu skaitu, kuri informātikas priekšmetu apgūst padziļināti, radīt skolēnos interesi par IT nozari, kā arī dubultot IT studentu skaitu Latvijas lielākajās augstskolās 3–5 gadu laikā. Tas piedāvā metodiskos materiālus, kas būs pieejami skolotājiem un skolēniem projekta mājaslapāno septembra.

Projektu «Start (IT)» organizē «Accenture Latvia», RTU, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija, Web & Mobile izstrādes uzņēmums «MAK IT»,  «Junior Achievement – Young Enterprise Latvija».

RTU Informācijas centrs

21. augusts, 2013 plkst. 16:52