Igaunijas Republikas valdības stipendijas

15. februāris, 2010

Izsludināta pieteikšanās uz Igaunijas Republikas valdības stipendijām.

15.02.2010.

Saskaņā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Igaunijas Republikas Izglītības un pētniecības ministrijas un Lietuvas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas līgumu par studentu, pētnieku un mācībspēku apmaiņu Igaunijas Republikas Izglītības un pētniecības ministrija piedāvā:

• stipendijas bakalaura līmeņa, maģistrantūras un doktorantūras studentiem (kopējais stipendiju ilgums – 50 mēneši). Stipendijas lielums – 1200 EEK mēnesī, tās paredzētas naktsmītnei.
  • stipendijas augstskolu mācībspēkiem un zinātniekiem (kopējais uzturēšanās ilgums – 9 mēneši). Stipendijas lielums – 350 EEK dienā īslaicīgajām vizītēm; 1200 EEK mēnesī garākām vizītēm, tās paredzētas naktsmītnei.
  • trīs stipendijas dalībai igauņu valodas un kultūras vasaras kursos Tartu universitātē un Tallinas Universitātē (stipendija sedz mācību maksu, un kursu dalībnieks saņem 100 EEK dienā rokasnaudu un 250 EEK dienā naktsmītnei).

Tartu Universitātes vasaras kurs i notiek no 2010. gada 19. līdz 30. jūlijam un no 2. līdz 13.augustam.

Tallinas Universitātes vasaras kursi notiek no 2010. gada 12. līdz 30. jūlijam.

Iesniedzamie dokumenti:

• aizpildīta pieteikuma veidlapa (tie, kas vēlas piedalīties vasaras kursos, aizpilda divas veidlapas: pamatveidlapu un universitātes – vasaras kursu organizētājas – veidlapu;
    • Curriculum Vitae + motivācijas vēstule (motivācijas vēstuli lūdz VIAA);
    • detalizēts studiju/pētniecības plāns (neattiecas uz vasaras kursiem);
    • bakalaura un maģistra diplomu kopijas ar pielikumiem. Visas kopijas un tulkojumi jāapstiprina savas augstskolas Ārējo sakaru daļā. Tie, kuriem vēl diploma nav, iesniedz atzīmju izrakstu (neattiecas uz vasaras kursiem; vasaras kursu pretendentiem jāiesniedz parastas, neapstiprinātas diploma pielikuma kopijas – to lūdz aģentūra);
    • vēstule no Igaunijas augstskolas, kas apstiprina, ka tā ir gatava uzņemt Latvijas studentu vai pasniedzēju, vai pētnieku (neattiecas uz valodas vasaras kursiem);
    • 1 ieteikuma vēstule;
    • izziņa vai vēstule, kas apliecina, ka dokumentu iesniedzējs pašlaik ir students vai augstskolas pasniedzējs, vai pētnieks.

Lūdzam iesniedzamos dokumentus sakārtot iepriekšminētajā secībā.

Dokumentiem jābūt rakstītiem vai tulkotiem angļu valodā.

Pieteikuma veidlapas un nepieciešamā informācija atrodama mājaslapā.

Informāciju var saņemt arī Valsts izglītības attīstības aģentūrā, Vaļņu ielā 1, Rīgā, LV-1050, tālr. 67559502, 29530226; e-pasta adrese: v.lv.

Turpat arī jāiesniedz dokumenti trīs eksemplāros.

Pieteikšanās termiņš – 2010. gada 14. aprīlis

15. februāris, 2010 plkst. 9:44