Igaunijas Republikas valdības stipendijas

9. marts, 2011

Igaunijas Republikas Izglītības un pētniecības ministrija piedāvā Latvijas augstskolu studentiem, pētniekiem un mācībspēkiem stipendijas studijām vai pētniecības darbu veikšanai Igaunijas augstskolās un dalībai vasaras kursos.

2011./2012. akadēmiskajā gadā tiek piedāvātas šādas stipendijas:
1. Stipendijas bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras studijām.
Studiju ilgums vienam cilvēkam no 1 līdz 10 mēnešiem. Kopējais mēnešu skaits nepārsniedz 50 mēnešus.
Stipendijas apjoms – 80 eiro mēnesī naktsmītnei studentu viesnīcā.
Stipendija nesedz studiju maksu.

2. Pētniecības stipendijas augstskolu mācībspēkiem un zinātniekiem.
Kopējais mēnešu skaits nepārsniedz 9 mēnešus.
Stipendiju apjoms:

• īslaicīgām vizītēm (līdz 21 dienai) stipendijas apjoms – 25 eiro dienā naktsmītnei;
  • vizītēm no 1 1īdz 10 mēnešiem – stipendijas apjoms 80 eiro mēnesī naktsmītnei.

3. Trīs stipendijas dalībai igauņu valodas un kultūras vasaras kursos Tartu Universitātē un Tallinas Universitātē (veidlapas skat. zemāk).
Stipendija sedz mācību maksu, un kursu dalībnieks saņem 6,5 eiro dienā un 16 eiro dienā naktsmītnei.

Vairāk informācijas par:
Tartu Universitātes vasaras kursiem
Tallinas Universitātes vasaras kursiem

Pieteikšanās termiņš – 2011. gada 12. aprīlis.

Iesniedzamie dokumenti studijām un pētniecības darbu veikšanai:

• aizpildīta pieteikuma veidlapa;
  • Curriculum vitae un motivācijas vēstule;
  • viena ieteikuma vēstule;
  • izziņa vai vēstule, kas apliecina, ka dokumentu iesniedzējs pašlaik ir students vai augstskolas pasniedzējs, vai pētnieks;
  • detalizēts studiju/pētniecības plāns;
  • bakalaura un maģistra diplomu kopijas ar pielikumiem. Visas kopijas un tulkojumi jāapstiprina savas augstskolas Ārējo sakaru daļā. Tie, kuriem diploma vēl nav, iesniedz atzīmju izrakstu;
  • vēstule no izvēlētās Igaunijas augstskolas, kas apstiprina, ka tā ir gatava uzņemt Latvijas studentu, pasniedzēju vai pētnieku.

Iesniedzamie dokumenti dalībai vasaras kursos:

• aizpildīta pamatveidlapa un vasaras kursu organizētājaugstskolas veidlapa  (Tartu Universitātes vasaras kursi; Tallinas Universitātes vasaras kursi);
  • Curriculum vitae un motivācijas vēstule;
  • viena ieteikuma vēstule (no augstskolas pasniedzēja vai darba devēja augstskolā);
  • izziņa vai vēstule, kas apliecina, ka dokumentu iesniedzējs pašlaik ir students, augstskolas pasniedzējs vai pētnieks.

Dokumentu iesniegšana:

• dokumenti jāiesniedz 3 eksemplāros Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA), Vaļņu ielā 1, Rīgā, LV-1050;
  • dokumentiem jābūt rakstītiem vai tulkotiem angļu valodā;
  • lūdzam iesniedzamos dokumentus sakārtot iepriekšminētajā secībā.

Vairāk informācijas mājasapā.

Papildu informācija: