«The New York Times» publicēts raksts par RTU Absolventu asociāciju

17. oktobris, 2013

Starptautiski pazīstamais laikraksts «The New York Times» savā interneta portālā ir publicējis rakstu «Absolventu potenciāla izmantošana» («Tapping the Potential of Graduate Ties») par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Absolventu asociācijas izveidi un darbību.

IntervijāRTU Absolventu asociācijas izpilddirektore Anita Straujuma stāsta par organizācijas mērķiem, kā arī problemātiku, ar ko nācies saskarties. Laikraksts raksta, ka «pēdējā gada laikā Anita Straujuma ir aktīvi strādājusi, lai ievāktu pozitīvus stāstus no RTU mācībspēkiem un darbiniekiem par viņu pavadīto laiku universitātē.»

«Viens no veidiem, kā sākt dialogu ar absolventiem, bija parādīt universitātes veiksmes stāstus, lai bijušajos studentos raisītu lepnuma un piederības sajūtu pret viņu alma mater,» skaidro Absolventu asociācijas izpilddirektore.

«Attiecību uzturēšana ar absolventiem ir ilgtermiņa ieguldījums,» norāda Anita Straujuma, «ja to sāk darīt kopš pērnā gada, nākamajā gadā nebūs negaidīta absolventu ziedojumu pieplūduma. Vajag vairot draugu loku, pirms cerēt uz mecenātismu.»

«Domāju, ka Eiropā kopumā, universitātēm izjūtot finansiālas grūtības, absolventi tiek uzlūkoti ar cerībām uz finansiālu palīdzību nākotnē,» laikrakstam izklāsta asociācijas izpilddirektore.

Rakstā «The New York Times»norāda, ka RTU nav vienīgais piemērs mēģinājumos sākt vai stiprināt universitātes attiecības ar saviem absolventiem. Līdz ar valsts finansējuma samazinājumu Eiropas universitātēm, un augstākajai izglītībai kļūstot starptautiskākai, daudz vairāk laika un resursu tiek veltīts bijušo studentu uzmeklēšanai un piesaistei.

Pilns raksts angļu valodā.

RTUAbsolventu asociācija dibināta 2012. gadā ar mērķi vienot kādreizējā Rīgas Politehniskā institūta un tā tradīciju turpinātājas – RTU – dažādupaaudžu absolventus. Asociācijas uzdevums ir veicināt RTU absolventu kontakttīkla izveidi, spēcināt universitātes tēlu un inženierzinātņu prestižu un veidot sadarbību  biznesa attiecību jautājumos.

RTU Informācijas centrs

17. oktobris, 2013 plkst. 19:11