Izgudrotāji aicināti piedalīties Izgudrotāju dienā

19. septembris, 2011

Izgudrotāji aicināti piedalīties Izgudrotāju dienas izstādē, kas RTU notiks 4. novembrī. Savukārt jaunieši līdz 31. oktobrim aicināti pieteikties dalībai Jauno izgudrotāju konkursā.

Ikgadējā Latvijas izgudrojumu izstāde un Jauno izgudrotāju konkurss RTU, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 4. novembrī tiek organizēta Latvijas Izgudrotāju dienas laikā.

Izstādi organizē biedrība «Connect Latvija» un Latvijas Izgudrotāju biedrība.

Izgudrojumu izstādes mērķis ir apzināt Latvijas izgudrojumus un palīdzēt autoriem tos komercializēt tautsaimniecības attīstībai. Izstādē tiks demonstrēti individuālo izgudrotāju, universitāšu, pētniecības institūtu, kā arī uzņēmumu izgudrojumi un dizainparaugi. Izgudrotāji eksponātus gatavos pēc iespējas viegli saprotamā un uztveramā veidā, tādējādi palielinot komunikācijas amplitūdu sarunās ar potenciālajiem investoriem, uzņēmējiem, sadarbības partneriem un citiem apmeklētājiem.

Izstādi atbalsta RTU, Eiropas Savienības pārrobežu sadarbības programmas «Interreg» projekts «Best Agers», Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Ekonomikas augstskola, Swedbank, Hipotēku banka, «TeliaSonera», «Junior Achievement Latvija».

Izgudrotāju diena Latvijā tiek atzīmēta jau ceturto gadu. Izgudrotāju dienas mērķis ir popularizēt izgudrotājdarbību Latvijas sabiedrībā, kā arī veicināt izgudrojumu komercializāciju un ieviešanu dzīvē. Kopš pagājušā gada Izgudrotāju dienas laikā tiek rīkota Latvijas izgudrojumu izstāde, kurā aktīvie Latvijas izgudrotāji var demonstrēt savus izgudrojumus tajā skaitā dizainparaugus plašai publikai – uzņēmējiem, investoriem, jauniešiem, žurnālistiem, izgudrotājiem un citiem.

Dalība izstādē ir bezmaksas.

RTU Informācijas centrs

19. septembris, 2011 plkst. 14:37