Izstādē «Skola 2013» par studiju iespējām RTU interesējušies vairāki tūkstoši skolēnu

4. marts, 2013

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) stendu izstādē «Skola 2013» apmeklējuši vairāki tūkstoši skolēnu no visas Latvijas, interesējoties par augstāko tehnisko izglītību. Skolēni īpašu interesi izrādījuši par transportbūves, arhitektūras, mašīnbūves, ķīmijas, enerģētikas un elektrotehnikas programmām.

Skatīt galeriju

skola-2013_0023-30.jpgLai aptuvenos skaitļos noteiktu RTU stenda apmeklētību, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes «Intelektuālas robotizētas sistēmas» studiju programmas students Einārs Deksnis bija izveidojis sensoru, kas veica cilvēku skaitīšanu. Visu četru izstādes dienu laikā sensors saskaitīja 16 400 stenda apmeklētājus.

Šogad RTU stenda apmeklētāji varēja piedalīties dažādās darbnīcās, kur bija iespējams gan pašrocīgi salikt Rubika kubu, gan «džoulu zagli». «Džoulu zaglis» ir ierīce, kas dod baterijām otro dzīvi – tas izmanto baterijās atlikušo enerģiju, lai darbinātu gaismas diodi, kad citās iekārtās attiecīgā baterija nedarbotos.

Četras dienas Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā no 28. februāra līdz 3. martam notikušajā izstādē «Skola 2013» RTU studenti un mācībspēki sniedza informāciju par pilna un nepilna laika inženierzinātņu studiju norisi un uzņemšanas noteikumiem 134 dažādu līmeņu studiju programmām, ko var apgūt RTU.

Rīgas Tehniskā universitāte ir senākā tehniskā universitāte Baltijā un pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējā Latvijas teritorijā, dibināta 1862. gada 14. oktobrī. 2012. gada 14. oktobrī tika svinēta universitātes 150. jubileja.

4. marts, 2013 plkst. 10:39