Izstādē «Vide un enerģija 2017» varēs iepazīties ar RTU pētnieku paveikto

13. oktobris, 2017
Foto: Shutterstock

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piedalīsies starptautiskajā enerģētikas, energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju izstādē «Vide un enerģija», kas no 19. līdz 22. oktobrim norisināsies starptautiskajā izstāžu hallē Ķīpsalā, iepazīstinot ar aktuālajiem pētījumiem un sadarbības projektiem ar uzņēmumiem enerģētikas jomā.

RTU izstādē pārstāvēs trīs Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) institūti – Enerģētikas institūts, Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts, Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts, kā arī Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) Ūdens pētniecības zinātniskā laboratorija.

EEF Enerģētikas institūts iepazīstinās ar pētniecības virzieniem un galvenajiem īstenojamajiem projektiem, īpašu uzmanību pievēršot apjomīgam ES pētniecības un inovāciju programmas «Apvārsnis 2020» enerģijas akumulācijas projektam «RealValue», kuru RTU zinātnieki realizē kopā ar Īrijas, Vācijas, Lielbritānijas un Somijas partneriem. Izstādes laikā būs iespējams aplūkot pētījumā izmantoto viedo elektrisko termoakumulācijas sildītāju (Smart Electric Thermal Storage — SETS), kas paredzēts ēku apsildīšanai. SETS, izmantojot automatizētu vadību, ļauj ierīcē uzkrāt siltumenerģiju tad, kad elektrības cena ir viszemākā, bet patērēt lietotājam vēlamajā laikā.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties arī ar EEF Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūtā izstrādāto ātrdarbīgu elektroenerģijas mērītāju – dinamiskas elektroenerģijas patēriņa uzraudzības un datu ieguves sistēmas prototipu (DEPUIS). Tas paredzēts izmantošanai dinamiskā robotizētā industrijā, piemēram DAIMLER AG, kas ražo Mercedes-Benz automašīnas, un citur, un būs lietojams gan maiņstrāvas, gan līdzstrāvas tīklos. Prototips tapis valsts pētījumu programmas LATENERGI ietvaros. Pētnieku darbs pie inovatīvās sistēmas turpinās, un tai ir piešķirts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras grants (KC-PI-2017/12), kas ļaus DEPUIS sistēmu izveidot kā tirgus produktu komerciālai ražošanai.

EEF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts izstādē informēs par saviem pakalpojumiem un pētniecības virzieniem. Institūta pārstāvji apmeklētājiem demonstrēs eksperimentu par ēku energoefektivitāti un eksperimentu par dūmgāzēm, kas radušās degšanas procesā, un šo gāzu sastāvu. Interesentiem būs iespēja arī izvērtēt produktu atbilstību biotehonomikas piramīdai. Apmeklētāji varēs piedalīties loterijā, kuras uzvarētājs iegūs balvu.

BIF Ūdens pētniecības zinātniskā laboratorijas pārstāvji izstādē prezentēs savus pakalpojumus un informēs par dzeramā ūdens attīrīšanas un kvalitātes uzlabošanas iespējām, kā arī par to, kā rīkoties, ja notekūdeņu rādītāji neatbilst normatīviem. Apmeklētājiem būs iespēja vērot, kā darbojas ūdens attīrīšanas iekārta un bioreaktors.

Izstāde norisināsies starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8 no 19. līdz 22 oktobrim. 19.–21. oktobrī izstāde būs atvērta no plkst. 10 līdz 18, bet 22. oktobrī no plkst. 10 līdz 17.

Papildu informācija par izstādi

Dinamiskas elektroenerģijas patēriņa uzraudzības un datu ieguves sistēmas prototipa (DEPUIS) sastāvdaļa

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

13. oktobris, 2017 plkst. 14:43