Jānis Klētnieks un viņa «Svētie noslēpumi»

30. maijs, 2012

Seno tautu mīti, ticējumi, noslēpumiem apvītas leģendas – tas ir pavisam īss Jāņa Klētnieka, astronoma, ģeodēzista, zinātnes vēsturnieka un Ēģiptes pētnieka jaunākās grāmatas «Svētie noslēpumi» raksturojums, kas saglabā intrigu.

Skatīt galeriju

gramatas_svetie_noslepumi_atversana_0098.jpgGrāmata dienasgaismu ieraudzīja vakar, 29. maijā, ar atvēršanas pasākumugrāmatnīcas «Zvaigzne» telpās, kas pulcēja kuplu skaitu J. Klētnieka unviņa zinātniskās un literārās darbības atbalstītāju.

Vai senatnes mīti un leģendas ir izdoma vai tēlains skatījums uz pasauliun notikumiem? Kas slēpjas aiz bieži virspusējie lietotiem jēdzieniem «grēku plūdi», «septiņi treknie gadi», «Eiropas nolaupīšana»? Uz šiem citiem jautājumiem un seno civilizāciju atstātajām mīklām mēģina atbildēt autors grāmatā «Svētie noslēpumi».

Grāmata nākusi klajā izdevniecībā «Zvaigzne».

Jānis Klētnieks ir pazīstams ar publikācijām par pirmatnējiem astronomiskiem priekšstatiem latviešu folklorā, etnogrāfijā un arheoloģijā, meklējis senās Baltijas iedzīvotāju astronomisko priekšstatu saistību ar reliģiskajiem ticējumiem un tradīcijām, piedalījies Karnakas tempļa un Džosera piramīdas izpētē Ēģiptē, kā arī senatnes pieminekļu apsekošanā dažādās valstīs. Viņš ir populārās grāmatas «Mūžības valdnieki» (2008) autors un populāri zinātniskās filmas «Džosera piramīdas noslēpumi (2010) zinātniskais konsultants un līdzautors.

Jānis Klētnieks pētījis un aprakstījis arī RTU Būvniecības fakultātes untehnisko zinātņu vēsturi. Viņš ir viens no RTU izdotā fundamentālā vēsturiskā pētījuma «Augstākā tehniskā izglītība Latvijā. 1862–2008. 1.,2., 3. un 4. daļa» autoriem.

RTU Informācijas centrs

30. maijs, 2012 plkst. 13:28