Jelgavā tiekas universitāšu starptautisko sakaru koordinatori

2. jūnijs, 2011

31. maijā Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), notika tradicionālā Latvijas universitāšu starptautisko sakaru daļu darbinieku tikšanās, kurā piedalījās arī Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta (RTU SSAD) un Ārzemju studentu departamenta pārstāvji (ĀSD).

LLU bija atbraukuši starptautisko sakaru koordinētāji no RTU, Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes, Rīgas Stradiņa Universitātes, Liepājas Universitātes un pārstāvji no Valsts izglītības attīstības aģentūras. Tikšanās sākumā LLU rektors Juris Skujāns iepazīstināja viesus ar LLU vēsturi, piedāvātajām studiju iespējām un nozīmīgākajiem zinātnes projektiem. Tika pārrunāti jautājumi par ārvalstu studentu piesaisti un informēšanu par studiju iespējām Latvijā.RTU iepazīstināja kolēģus ar savu pieredzi vasaras skolu organizēšanā un aktualizēja jautājumu par buddy sistēmu ārzemju studentiem.

Šobrīd, kad universitātes par vienu no savām prioritātēm ir izvirzījušas internacionalizāciju, vēlas piesaistīt pēc iespējas vairāk ārzemju studentus un veidot studiju programmas angļu valodā, ir svarīgi definēt savas stiprās un vājās puses, kā arī vienoties par kopīgām nostādnēm un vienotu informācijas platformu, kas ārzemju interesentiem sniegtu skaidru un izsmeļošu informāciju par studiju sistēmu un kvalitāti Latvijā.

Tradīcija pulcēties kopā un ar citu augstskolu pārrunāt aktuālus starptautisko studiju jautājumus aizsākās 1998. gadā. Kopš tā laika šādas tikšanās notiek apmēram reizi gadā.

RTU SSAD

2. jūnijs, 2011 plkst. 22:50