Latvijas arhitektūras gada balvu saņem RTU absolventi un studente

22. maijs, 2013

Pagājušajā nedēļas nogalē prestižo Latvijas arhitektūras 2012. gada Lielo balvu ieguva Saldus mūzikas un mākslas skolas projekta autori, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolventi Miķelis Putrāms, Linda Krūmiņa, Evelīna Ozola, Uldis Sedlovs, kā arī RTU studente Liene Amoliņa (birojs «MADE»).

Saldus mūzikas un mākslas skolu Latvijas skates žūrija vērtēja ne tikai kā augstvērtīgas arhitektūras veikumu, bet arī kā nozīmīgu devumu Saldus pilsētvides veidošanā un saldenieku pašapziņascelšanā. Skola un tai blakus izveidotais pilsētas laukums jau tagad ir viena no Saldus atpazīšanas zīmēm un saldenieku pilsētas dzīves «centriem».

Nacionālā žūrija ar atzinības rakstiem godināja arī darbus, kas netika Skates pusfinālā, tomēr vērtējami kā būtisks ieguldījums pilsētvidē un harmoniskā sabiedrības mijiedarbībā ar humānu arhitektūru. To vidū bija arī starptautiskā vasaras skola «Event City» Cēsīs, ko kopīgi organizē RTU un Laikmetīgās arhitektūras informācijas centrs. Arī balva no arhitektūras studentiem tika pasniegta «Event City».

Apsveicam ar panākumiem!

RTU Informācijas centrs