Latvijas augstskolām atveras Ēģiptes tirgus

17. aprīlis, 2013

No 7. līdz 11. aprīlim Latvijas vēstniecība Ēģiptes Arābu Republikā organizēja pirmo Latvijas augstskolu delegācijas vizīti Ēģiptē. Latvijas augstskolas pārstāvēja Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igors Tipāns, augstskolas «Turība» prorektors Imants Bergs, Banku Augstskolas rektors Dr. Andris Sarnovičs. Par studentu ar teicamām sekmēm piesaisti Ēģiptē konkurē tādas valstis kā Vācija, Lielbritānija, ASV un Japāna.

Vizīteslaikā Latvijas augstskolas ir noslēgušas sadarbības līgumus ar trijām Ēģiptes privātajām augstskolām: 6. Oktobra universitāti – otro lielāko privāto augstskolu Ēģiptē, Heliopoles universitāti – vadošo ilgtspējīgā ekonomikā un Nīlas universitāti – vadošo IT tehnoloģijās. Saistībā ar šiem līgumiem plānots sākt studentu un mācībspēku apmaiņas programmas.

Vīzīteslaikā notika informējoši pasākumi prestižās Kairas privātskolās par studiju iespējām Latvijā. Līdz šim šo skolu jaunieši ierasti izvēlējušies studēt Lielbritānijā, Vācijā un ASV.

Igors Tipāns: «RTUjau vairāku gadus mācās Ēģiptes studenti, šo studentu sagatavotības līmenis un attieksme pret studijām ir ļoti dažāda. Protams, ka izveidotie tiešie sakari ar vadošajām privātajām augstskolām un vidusskolām Kairā ļaus RTU piesaistīt labus un izcilus studentus. Ēģiptiešu studenti izrādīja īpašu interesi par mehatronikas, enerģētikas, arhitektūras un vides zinību studijām. Latvijas vēstniecībātika pārrunāti arī konsulārie jautājumi, kas saistīti ar Ēģiptes un citu Āfrikas valstu studentu vīzu iegūšanas procesu. Latvijas vēstniecība Kairā ir vienīgā Latvijas vēstniecība Āfrikas kontinentā. Esam ļoti pateicīgi Latvijas vēstniecei Ēģiptē Ivetai Šulcas kundzei parlielo atsaucību un aktivitāti, organizējot vizītes skolās, universitātēs un izglītības ministrijā.»

Latvijas augstskolu delegācija tikās ar Ēģiptes Izglītības ministrijas valsts sekretāra vietnieku Dr. Muhamedu Hamzu, kā arī ieguva vērtīgu pieredzi no Vācijas kolēģiem, tiekoties ar DAAD – Vācijas akadēmiskās apmaiņas institūcijas pārstāvniecības vadītāju Dr. Mihaelu Harmsu.

Materiāls sagatavots, balstoties uz ĀM informāciju presei

RTU Ārzemju studentu departaments

17. aprīlis, 2013 plkst. 15:32