Latvijas republikas ekonomikas ministrs D. Pavļuts apmeklē Rīgas Tehnisko universitāti

2. novembris, 2012

2012. gada 31. oktobrī Rīgas Tehnisko universitāti apmeklēja LR Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. Apmeklējuma laikā ministrs tikās ar RTU rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki, zinātņu prorektoru profesoru Tāli Juhnu, kā arī ar RTU kancleru Ingaru Eriņu.

Tikšanās laikā tika pārrunāti inovāciju un tehnoloģiju pārneses attīstības jautājumi, kā arī sadarbības iespējas starp RTU un nozaru uzņēmumiem. Ekonomikas ministrs savā runā minēja RTU kā vienu no svarīgākajiem partneriem inovāciju veicināšanā Latvijā, jo pētniecības veikšana industrijas vajadzībām ir viens no universitātes stratēģijas prioritātēm. Tika pārrunāti arī jautājumi, kas saistās ar valdības iespējamiem atbalsta mehānismiem saistībā ar inovācijām un tehnoloģiju pārnesi. Ministrs pauda viedokli par nepieciešamību turpināt vēl ciešāku sadarbību starp tehnoloģiju pārneses punktiem Latvijā.

Iepazīstoties ar RTU zinātnieku atklājumiem biomateriālu un citās jomās, D. Pavļuts aicināja plašāk ar tiem iepazīstināt sabiedrību, informējot par RTU sasniegumu nozīmīgumu.

Tikšanās noslēgumā Pavļuta kungs izteica vēlmi apmeklēt RTU laboratorijas un Inovāciju inkubatoru.

2. novembris, 2012 plkst. 9:49