Latvijas studentiem ir iespēja iesaistīties Eiropas Kosmosa aģentūras Mēness misijā

5. novembris, 2009
.
.
.

Visdaudzsološākais virziens Eiropas Kosmosa aģentūras un Latvijas universitāšu sadarbībā šobrīd ir Latvijas studentu un mācībspēku iespējamā iesaistīšanās pirmajā Eiropas studentu Mēness misijā – mēness pavadoņa izveidē (The European Student Moon Orbiter (ESMO)) – tiekoties ar Latvijas pārstāvjiem, atzina Eiropas Kosmosa aģentūras Izglītības nodaļas projektu vadītājs Antonio Kastro.

05.11.2009.

Pilna A. Kastro prezentācija aplūkojama šeit.
A. Kastro bija ieradies Latvijā, lai Latvijas augstskolu pārstāvjus informētu par sadarbības iespējām ar Eiropas Kosmosa aģentūru (EKA) izglītības jomā, kā arī lai iepazītos ar tām Latvijā piedāvātajām inženierzinātņu un dabas zinātņu studiju programmām, kuru pārstāvji varētu iesaistīties kosmosa tehnoloģiju izstrādē. A. Kastro un Latvijas pārstāvju tikšanās notika Rīgas Tehniskajā universitātē ceturtdien, 5. novembrī.

A. Kastro informēja Latvijas pārstāvjus par EKA īstenotajiem izglītības projektiem, kā arī par tām aktivitātēm, kuras šobrīd ir atvērtas sadarbības piedāvājumiem.

EKA piedāvā studentiem iesaistīties izglītības projektos, kas veltīti kosmisko lidaparātu konstruēšanai, kosmisko misiju plānošanai u. tml., un ir ieinteresēta sadarbībā ar visu studiju līmeņu studentiem – no bakalaura līdz doktora līmenim. Savukārt mācībspēki tiek aicināti sadarbībā ar EKA sniegt studentiem interesantus pētniecības materiālus kursa darbu un studiju noslēguma darbu izstrādei.

Kosmosa tehnoloģiju joma ir daudzpusīga un starpdisciplināra – tajā ir iespējas darboties plašam studentu spektram – informācijas tehnoloģiju, elektronikas, elektrotehnikas, enerģētikas, telekomunikāciju, materiālzinātnes, ķīmijas, matemātikas, fizikas u. c. jomu pārstāvjiem.

Jau ziņots, ka sadarbības līgums starp Latvijas Valdību un Eiropas Kosmosa aģentūru tika noslēgts  23. jūlijā. Eiropas Kosmosa aģentūra ir galvenā organizācija Eiropā, kas koordinē to kosmosa tehnoloģiju attīstību, kas finansēta no publiskā sektora līdzekļiem. Sadarbības līgums paredz arī pušu savstarpējo sadarbību izglītības jomā: stipendiju piešķiršanu, ekspertu apmaiņu, kopīgu konferenču un simpoziju organizēšanu, izglītības darbību veicināšanu kosmosa zinātnes un tehnoloģijas jomā, ekspertu atzinumu un atbalsta nodrošināšanu kosmosa projektu vadībā.

Plašāka informācija par EKA izglītības projektiem pieejama EKA Izglītības nodaļas mājaslapā

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Raksta pielikumi

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

5. novembris, 2009 plkst. 13:36

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi