Latvijas un Lietuvas zinātnieki veido multimedijos balstītus kursus pierobežas uzņēmējiem

6. jūlijs, 2011

Kopš janvāra Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tālmācības studiju centra eksperti sadarbībā ar vairāku Latvijas un Lietuvas augstskolu projekta partneriem radoši strādā, lai izveidotu jaunu, mūsdienu tehnoloģijās balstītu mācīšanās metodi, kas studiju procesa nodrošināšanai paredz izmantot e-studiju, televīzijas un mobilo tehnoloģiju sinerģijas rezultātā radītu produktu.

Metode tiek veidota Latvijas – Lietuvas pārrobežu programmas projekta «Sinerģētiska pieeja jaunu biznesu veicināšanai, izmantojot e-studiju, televīziju un mobilo tehnoloģiju iespējas (eBig3)» (LLIII-183) ietvaros. Projekta mērķis ir izveidot Latvijas – Lietuvas pārrobežu pētniecības sadarbības tīklu, kas veicinās uz tehnoloģijām balstītu mācīšanos, kā arī izstrādāt stratēģiju uzņēmējdarbības veicināšanas izglītojošiem pakalpojumiem pierobežas rajonos.

Projektā «eBig3» tiek apvienoti trīs savstarpēji papildinoši, uz tehnoloģijām balstīti mācīšanās veidi:  eLearning – mācīšanās, izmantojot datoru un/vai internetu; tLearning – mācīšanās, izmantojot televīziju, un mLearning – mācīšanās, izmantojot mobilās ierīces.

«Starpmediju mācīšanās sistēma «eBig3» dos lielākas iespējas nekāierastie, tikai interneta piedāvātajās iespējās balstītie risinājumi,» stāsta RTU Tālmācības studiju centra direktors Atis Kapenieks. «Apvienojot sistēmā televīzijas popularitāti, mobilo tehnoloģiju ikdienas pieejamību un ātrdarbīga interneta pieslēguma jaudu un elastību, interesentiem varēsim piedāvāt studiju kursus, ko iespējams apgūt jebkurā brīdī un jebkurā mācību vielas piegādes kanālā, pēc izvēles, vai arī kombinējot savstarpēji papildinošus divus vai trīs kanālus. Tas ir jauns veids, kā mācīties jebkurā laikā un jebkurā vietā.»

Projekta īstenotājiem jāatrisina gan starpmediju mācīšanās sistēmas tehniskā puse, gan arī  pedagoģiskā puse – jāizveido pierobežas rajonu iedzīvotājiem piemērots mācību saturs un jāizveido izmēģinājuma kursi. Projekta konsorcijs izstrādā 10 inovatīvus starpplatformu kursus latviešu un lietuviešu valodā ar savstarpēji papildinošiem mācību materiāliem televīzijā, internetā un mobilajās ierīcēs. Paraugkursi ir saistīti ar uzņēmējdarbību, informācijas un komunikācijas tehnoloģijām un citām prasmēm, kurām ir būtiska loma ilgtspējīgā zināšanu ekonomikā.

Projektu «Sinerģētiska pieeja jaunu biznesu veicināšanai, izmantojot e-studiju, televīziju un mobilo tehnoloģiju iespējas (eBig3)»kopīgi īsteno Rīgas Tehniskā universitāte, Liepājas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Daugavpils Universitāte, Kauņas Tehniskā universitāte, Šauļu Universitāte un Utenas Darba tirgus mācību centrs.

RTU Informācijas centrs

6. jūlijs, 2011 plkst. 10:10