Lekcija par nākotnes superdatoru

21. februāris, 2011

24. februārī norisinājās IBM vadošā pētnieka Andreasa Doiringa (Andreas Doering) lekcija «PERCS hub chip performance verification», kas bija veltīta IBM nākotnes superdatora Blue Waters tehniskajām niansēm.

Lekcijas laikā būs iespēja iegūt informāciju ne tikai par Blue Waters, kas plānots kā viens no visjaudīgākajiem superdatoriem pasaulē un vienas sekundes laikā spēs veikt 10 miljonu reižu vairāk aprēķinu nekā ikdienā pieejamie datori, bet būs iespēja gūt arī nelielu ieskatu IBM zinātnisko laboratoriju darbā.

Pēc lekcijas norisināsies diskusijas par zinātnisko darbu tēmām, kas sniedz iespēju izstrādāt maģistra un doktora darbus IBM laboratorijās Šveicē.

Paredzamais lekcijas ilgums 1,5 h.

Lekcijas ievadvārdus teiks RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Uz  lekciju ir aicināti visi interesanti, īpaši – Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes, kā arī Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes maģistranti, doktoranti un mācībspēki, informē RTU Doktorantūras skolas projekta vadītāja Zane Skreija.

RTU Informācijas centrs

21. februāris, 2011 plkst. 12:13