Lietuvas Republikas valdības stipendijas

15. februāris, 2010

Izsludināta pieteikšanās uz Lietuvas Republikas valdības stipendijām 2010./2011.akadēmiskajam gadam studijām vai pētniecības darbu veikšanai Lietuvas augstākās izglītības iestādēs, lietuviešu valodas (Baltu valodu) studijām un dalībai lietuviešu valodas un kultūras vasaras kursos. Tiek piedāvātas:

15.02.2010.
  • stipendijas bakalaura līmeņa, maģistrantūras un doktorantūras studentiem (vienas stipendijas ilgums 5–10 mēneši; kopējais stipendiju ilgums – 50 mēneši). Stipendija sedz studiju maksu un naktsmītni studentu viesnīcā.
  • stipendijas augstskolu mācībspēkiem un pētniekiem (kopējais stipendiju ilgums – 9 mēneši). Stipendija sedz naktsmītni studentu vai darbinieku viesnīcā.
  • trīs stipendijas dalībai lietuviešu valodas un kultūras vasaras kursos (stipendija sedz mācību maksu; bakalaura pakāpes un maģistrantūras studentiem tiek izmaksāti 1950 Lt (apm. 565 EUR), mācībspēkiem un pētniekiem – 3250 Lt (apm. 941 EUR)). Par naktsmītni maksā kursu dalībnieks pats.

Kursi notiek: Viļņas universitātē (28.06.–23.07.2010.), Klaipēdas Universitātē (23.07.–13.08.2010.), Vitauta Dižā Kauņas universitātē (27.07.–20.08.2010.).

Pirmajā un otrajā punktā minētais attiecas arī uz Lietuvas īpašo piedāvājumu – Lietuviešu valodas (Baltu valodu) studijām. (Jāaizpilda īpaši šīm studijām paredzēta veidlapa.)

Iesniedzamie dokumenti:

• aizpildīta pieteikuma veidlapa (trīs dažādas veidlapas – studijām un pētniecībai, Lietuviešu valodas studijām un dalībai vasaras kursos) ;
    • izziņa, kas apliecina, ka stipendijas pretendents studē vai strādā Latvijas augstskolā vai augstskolas pētniecības institūtā;
    • apstiprinātas (augstskolas Ārējo sakaru daļā) bakalaura un/vai maģistra diplomu kopijas ar pielikumu vai atzīmju izraksts (bakalaura līmeņa studentiem);
    • publikāciju saraksts (mācībspēkiem un pētniekiem);
    • 2 pasniedzēju ieteikuma vēstules (ne vecākas par 6 mēnešiem);
    • Curriculum Vitae un motivācijas vēstule;
    • vēstule no Lietuvas augstākās izglītības iestādes, kas apstiprina, ka tā ir gatava uzņemt Latvijas studentu, ja viņam tiek piešķirta Lietuvas valdības stipendija (neattiecas uz vasaras kursiem);
    • detalizēts studiju/pētniecības plāns (neattiecas uz vasaras kursiem);
    • sertifikāts, kas apliecina lietuviešu valodas vai tās svešvalodas zināšanas, kurā notiks mācības vai pētniecības darbs;
    • pases kopija.

Lūdzam iesniedzamos dokumentus sakārtot iepriekšminētajā secībā.

Dokumentiem jābūt tulkotiem vai rakstītiem angļu vai lietuviešu valodā.

Pieteikšanās termiņš studijām – 2010. gada 15. aprīlis, vasaras kursiem – 18. marts.

Dokumenti trīs eksemplāros jāiesniedz Valsts izglītības attīstības aģentūrā, Vaļņu ielā 1, Rīgā, LV-1050. Tālr.: 67559502, 29530226, e-pasta adrese: v.lv.

15. februāris, 2010 plkst. 9:47