LTRK izsaka atzinību RTU par iekļūšanu «Ilgtspējas indekss 2013»

31. maijs, 2013

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoram akadēmiķim Leonīdam Ribickim adresētā vēstulē savas iestādes vārdā izteicis atzinību par saņemto bronzu «Ilgtspējas indekss 2013».

«Esam pagodināti, ka ilgtspējīgāko un atbildīgāko uzņēmumu vidū, kas ir veiksmīgi kvalificējušies «Ilgtspējas indeksam», ir arī LTRK biedrs, Rīgas Tehniskā universitāte. LTRK valde sveic RTU un vēl arī turpmākajā darbībā vadīties pēc ilgtspējīgas attīstības principiem!» vēstulē rakstaJānis Endziņš.

Vēstulē norādīts, ka LTRK augstu vērtē uzņēmējdarbības stiprināšanā ieinteresētus uzņēmumus, kuri apzinās, ka reputācijas, klientu lojalitātes, kā arī konkurētspējas pamatā ir ne vien rūpes par savu klientu, bet arī sakārtota un kvalitatīva darba vide un rūpes par sabiedrību un valsti kopumā.

RTU par savu misiju uzskata nodrošināt Latvijas tautsaimniecības nākotnei vitāli svarīgo zinātnisko pētniecību un sagatavot darba tirgū pieprasītus un konkurētspējīgus augstas kvalitātes speciālistus. Bez plašajām augstākās izglītības un sevis pilnveides iespējām, ko RTU sniedz studentiem, universitāte veido Baltijas valstu vidū modernāko inženierzinātņu studiju centru, aktīvi piedalās kultūras un sporta aktivitātēs, kā arī cenšas samazināt savu ietekmi uz apkārtējo vidi.

«Ilgtspējas indekss» jau ceturto gadu Latvijas uzņēmumiem sniedz iespējunovērtēt savu sniegumu atbilstoši starptautiski atzītiem kritērijiem, kā arī iegūt ekspertu ieteikumus turpmākajai attīstībai. Līdz šim šīs unikālās pašvērtējuma sistēmas priekšrocības izmantojuši jau gandrīz 300Latvijas atbildīgāko un atvērtāko uzņēmumu.

Uzņēmumi, kuri iekļauti bronzas grupā, ir spēruši soļus, lai publiski komunicētu par savu praksi būtiskākajos jautājumos par ietekmi uz vidi, sabiedrību, darba vidi un kopējo tirgu, tomēr rezultāti nav viendabīgi augsti visos rādītājos. Šie uzņēmumi ir noteikuši savu vīziju, misiju unvērtības, kā arī publiskojuši savus korporatīvās atbildības principus, kuru īstenošanā iesaistīts viss uzņēmums.

31. maijs, 2013 plkst. 12:11