No 15. līdz 19. februārim RTU norisināsies kurss «Atkritumu saimniecības ģeofizika»

3. februāris, 2010

Kurss ir veidots ilgstošas sadarbības rezultātā starp RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu un Leipcigas uzņēmumu «Geophysik GGD mbH». Tā ir nozīmīga vācu kompānija, kas piedāvā visus pakalpojumus, kas saistīti ar fizikālām un tehniskām raksturiezīmēm un ģeofizikas un ģeotehnikas metodēm Vācijā. Kursu vadīs profesori no Vācijas: Jakob Schwabe, Dr. Tobias Karp un Dr. Peter Dietrich no Leipcigas Vides izpētes centra.

03.02.2010.

Vides aizsardzības un siltumu sistēmu institūtu pārstāv pētnieks Francesco Romagnoli – ģeofizikas speciālists. Francesco Romagnoli ir pieredzējis Milānas (Itālija) uzņēmuma «ROKSOIL S.p.a»pārstāvis. Uzņēmums specializējas akmens un augsnes mehānikā,hidroloģijā, hidroģeoloģijā, kā arī veic pētījumus par jaunutehnoloģiju attīstību. Šajā uzņēmumā F. Romagnoli bijis gan projektuvadītājs, gan projektētājs, gan tehniskais konsultants. Ievērojamākieprojekti: metro līniju, staciju izbūve, automaģistrāļu tuneļi,ūdensapgādes sistēmas, dzelzceļa tuneļu izbūve u. c.

«Atkritumu saimniecības ģeofizikas» kursa plāns

• metodes (elektromagnētiskā, magnētiskā, seismiskā, ģeoradaru, gravitātes u. c.) nosacījumi un vērtēšana;
  • metožu matemātiskie pamati;
  • problēmu apspriešana un interpretācija;
  • ekonomiskie aspekti, aprīkojums, apkalpe un laika plānojums;
  • kvalitātes nodrošināšana;
  • piemēri un uzdevumi.

Kurss «Atkritumu saimniecības ģeofizika» norisināsies RTU, Kaļķuielā 1, 219. telpā.
Studiju kursu apgūs Vides aizsardzības un siltumasistēmu institūta vides zinātnes bakalaura programmas 2. kursastudenti.

Papildu informācija:

Francesco Romagnoli
Rīgas Tehniskās universitātes
Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts
mob. tālr. +371 28354151

www.videszinatne.lv