Norisināsies jauno inženieru sacensības «EBEC Riga»

25. novembris, 2016

Sestdien, 26. novembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, plkst. 10 sāksies Eiropas jauno inženieru sacensību EBEC (European BEST Engineering Competition) pirmā kārta «EBEC Riga», kurā piedalīsies 24 RTU studentu komandas.

Katrā komandā būs četri dalībnieki, un tās sacentīsies divās kategorijās – situāciju analīzē vai konstruēšanā. Labākā komanda katrā kategorijā dosies uz sacensību otro kārtu «EBEC Baltic», kurā piedalīsies komandas no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas un cīnīsies par dalību trešajā kārtā «EBEC Final» Brno, Čehijā.

Konstruēšanas kategorijā, izmantojot mehānikas, elektronikas un fizikas zināšanas, kā arī piedāvātos materiālus un loģisko domāšanu, noteiktā laika posmā jāuzkonstruē ierīce, kas veiks konkrētu uzdevumu. Komandai jāplāno savs darba laiks, resursu izmantošana un jāprezentē izgatavotā ierīce.

Situācijas analīzes kategorijā dalībniekiem būs jāatrod risinājums kādai problēmai, kuru var īstenot praksē. Sacensības vērtēs nozares eksperti, ņemot vērā oriģinalitāti un tehnisko izpildījumu.

Šogad sacensības tiek organizētas jau 14. gadu un vietējā līmenī noris 92 Eiropas universitātēs. Latvijas jauno inženieru komandas labus sasniegumus ieguvušas iepriekšējos gados. «EBEC Baltic 2016» RTU komanda «Four of a K» Lietuvas pilsētā Kauņā situācijas analīzes kategorijā izcīnīja pirmo vietu un devās uz finālu Belgradā, Serbijā. 2015. gadā RTU komanda «Nobēlijs» sacensību finālā Porto, Portugālē, izcīnīja otro vietu situācijas analīzes kategorijā.

Sacensības organizē Eiropas tehnisko universitāšu studentu organizācija «BEST-Riga» (Board of European Students of Technology). Īstenojot un pilnveidojot projektus, «BEST-Riga» rūpējas par topošo inženieru interešu izglītību un karjeras atbalstu.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

25. novembris, 2016 plkst. 14:43