Nosaukti 12 «Būvindustrijas gada balvas» ieguvēji

26. februāris, 2013

Pirmdien, 25. februārī, prestižā nozares konkursa «Būvindustrijas gada balva» noslēguma ceremonijā apbalvoti uzvarētāji, no kuriem lielākā daļa ir bijušie Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti.

Kategorijā«Gada inženieris 2013» balvu «Gada jaunais inženieris 2013» saņēma SIA «RBSSKALS Būvvadība» projektu vadītājs Igors Šenbergs.

Apbalvojumu«Gada inženieris 2013» saņēma SIA «Merks» projektu vadītājs Ivo Brālēns, SIA «Re&Re» projektu vadītājs Staņislavs Kumpiņš, SIA «RBSSKALS Būvvadība» projektu vadītājs Edgars Briedis, SIA «Tilts» projektu vadītājs un iecirkņa priekšnieks Artjoms Gridņevs un SIA «Jēkabpils PMK» atbildīgā būvdarbu vadītāja, projektu vadītāja Astrīda Dutkeviča.

Kategorijā «Par mūža ieguldījumu būvindustrijā» balvu saņēma SIA «Aqua-Brambis» valdes priekšsēdētājs Aivars Brambis, «Valmieras stikla šķiedras» prezidents Andris Oskars Brutāns, viens no Latvijas Būvnieku asociācijas dibinātājiem un pirmais tās prezidents Jānis Lancers, Eduards Raubiško, SIA «Energoremonts Rīga» projektēšanas inženieris Jānis Jermacāns un SIA «Imink» tehniskais direktors Ilgvars Niedols.

SIA «Knauf» speciālā balva tika pasniegta Rīgas Tehniskāsuniversitātes (RTU) Būvniecības fakultātes Būvražošanas institūta būvražošanas katedras docentam, Latvijas valsts emeritētajam zinātniekamVidevudam Ārijam Lapsam.

SIA «Akzo Nobel Baltic» balva tika pasniegta inženierzinātņu doktoram, RTU Būvzinātnes centra vadošajam pētniekam Jurim Rihardam Naudžunam. Speciālā balva tika pasniegta arī RTU Būvniecības fakultātes Būvkonstrukciju katedras profesoram, Būvzinātnes centra vadošajam pētniekam Kārlim Rocēnam.

Kopumā konkursam tika izvirzīti 48 inženieri. No tiem 12 labākajiem balvas pasniedza Valsts prezidents Andris Bērziņš, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Rīgas Tehniskās universitātes rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, kā arī vairāku pilsētu mēri. Aprīlī galveno balvu saņēmēji ceļos uz Londonu

Konkursa misija ir pateikties būvniecības nozarespārstāvjiem par izcilu darbu mūža garumā, sniegto ieguldījumu jaunās paaudzes izaugsmē un nozares prestiža vairošanā, kā arī veicināt būvinženieru profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti, sumināt un izteikt atzinību labākajiem inženieriem, kas pārstāv valsti, un motivēt viņus sasniegumiem Latvijas labā.

RTU Informācijas centrs

26. februāris, 2013 plkst. 15:32