Noskaidroti labākie dambretisti un šahisti

4. aprīlis, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Prāta spēļu čempionāta otrajā daļā aizvadītajā nedēļas nogalē noskaidroti labākie dambretisti un šahisti. Par labāko dambretes spēlētāju kļuva Pasaules čempions U–16 grupā Leonīds Cilevičs no Rīgas 40. vidusskolas, bet šahā sīvā cīņā uzvarēja Latvijas U–16 čempions Artūrs Bernotas no Rīgas 54. vidusskolas un Elīna Otikova no Rīgas pilsētas 2. ģimnāzijas. Jaunieši ieguva RTU kausus, dāvanu kartes studijām RTU, atjautības spēles, kā arī suvenīrus no čempionāta galvenā atbalstītāja – «Swedbank» jauniešu programmas «Open».

Skatīt galeriju

chess_500px.jpgDAMBRETE
Pēc sešu stundu ilgās cīņas 42 sportistu konkurencē par labāko dambretistu tika atzīts starptautiskais meistars L. Cilevičs, kurš saņēma RTU kausu, Ls 200 vērtu dāvanu karti studijām RTU un piemiņas veltes no «Swedbank». Otro vietu izcīnīja Rīgas Ebreju vidusskolas skolēns Leons Bērsons, bet trešo vietu ieguva meistarkandidāts, Dobeles 2. vidusskolas skolēns Andrejs Cehanovičs. Kā turnīra labākā dambretiste tika atzīta meistarkandidāte Zane Magone no Ogres ģimnāzijas. Viņa saņēma Ls 100 dāvanu karti.

Arī katra Latvijas reģiona labākie sportisti saņēma Ls 100 vērtas dāvanu kartes, kausus, diplomus un piemiņas balvas no RTU un «Swedbank». No Kurzemes reģiona labākais bija Andris Girgensons (Kuldīgas Viļa Plūdoņa ģimnāzija), no Vidzemes – Edgars Straumanis (Siguldas 3. pamatskola), no Latgales – Niklāvs Ūdris (Jēkabpils Valsts ģimnāzija) un no Zemgales – Jānis Liepa (Dobeles 1. vidusskola).

Lielu atzinību sportistu vidū saņēma Jeļena Česnokova no Rīgas 33. vidusskolas kā labākā dambretiste ar sporta klasi zemāku par I sporta klasi.

Atsevišķu skolu komandu ieskaitē pirmo vietu ieguva un speciālās balvas saņēma Rīgas 33. vidusskola, otro vietu – Liepupes vidusskola, bet trešo vietu – Dobeles 2. vidusskola.open_logo.jpg

ŠAHS
RTU skolēnu kausā šahā svētdien piedalījās 35 dalībnieki. Kā informē RTU sporta kluba direktore Sanita Vīlistere, par galvenajiem favorītiem pirms turnīra tika uzskatīti meistarkandidāti – Latvijas U–16 čempions Artūrs Bernotas no Rīgas 54. vidusskolas, Edgars Stepiņš un Kārlis Daģis no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Oļegs Marutkins no Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, kā arī pirmā meitene pēc reitinga – Elīna Otikova no Rīgas pilsētas 2. ģimnāzijas.

Cīņas bija sīvas, tomēr pēc pirmajām piecām kārtām gandrīz visi reitingfavorīti atradās turnīra augšgalā. Sestajā kārtā, kas bija viena no izšķirošākajām, pie pirmā galdiņa cīnījās A. Bernotas un E. Stepiņš, abiem pa 4,5 punktiem no 5 iespējamajiem; pie otrā galdiņa spēlēja K. Daģis (4 no 5 punktiem) un A. Vīns (3,5 no 5 punktiem; Rīgas Angļu ģimnāzija); bet pie trešā – O. Marutkins (3,5 no 5 punktiem) un J. Sēlis (3,5 no 5 punktiem; Liepājas Valsts 1. ģimnāzija). Vissīvākā cīņa izvērtās pie pirmā galdiņa, kur līdz pēdējām sekundēm tika spēlēta torņu galotne, kura tomēr beidzās neizšķirti. Pie otrā galdiņa uzvaru izcīnīja K. Daģis, bet pie trešā – O. Marutkins. Pirms pēdējās kārtas 5 punkti no 6 iespējamajiem – E. Stepiņam, K. Daģim, A. Bernotas, 4,5 punkti no 6 – O. Marutkinam un E. Otikovai. Pēdējā kārtā pie pirmā galdiņa tikās jelgavnieki E. Stepiņš un K. Daģis, pie otrā – A. Bernotas un O. Marutkins, bet pie trešā divas meitenes – E. Otikova un L. Gordijeviča no Rīgas 89. vidusskolas. Pie pirmā galdiņa abi Zemgales pārstāvji vidusspēlē, neskaidrā pozīcijā vienojās par neizšķirtu, pie otrā sīvā cīņā uzvarēja A. Bernotas. Cīņā par pirmo vietu starp jaunietēm uzvarēja E. Otikova.

Līdz ar to par uzvarētāju un RTU skolēnu kausa ieguvēju ar 6 punktiem no 7 iespējamajiem kļuva A. Bernotas, balvā saņemot Ls 200 vērtu RTU dāvanu karti. Otrajā vietā ar labāku koeficientu nekā konkurentiem ierindojās E. Stepiņš (5,5 no 7), saņemot Ls 150 dāvanu karti, bet trešais palika otrs jelgavnieks – K. Daģis (5,5 no 7), iegūstot RTU dāvanu karti Ls 100 vērtībā. Labākā jauniete – Elīna Otikova – ieguva Ls 100 dāvanu karti studijām RTU.
Balvas – Ls 100 dāvanu kartes studijām RTU – saņēma arī labākie reģionu pārstāvji. Labākais no Vidzemes bija E. Vītols (Valmieras Valsts ģimnāzija), no Kurzemes – D. Markauss (Liepājas 5. vidusskola) un no Latgales – E. Limanovskis (Daugavpils krievu vidusskolas licejs). Skolu ieskaitē pirmā vieta tika dalīta starp Jelgavas Valsts ģimnāziju un Rīgas Zolitūdes ģimnāziju.

Par labāko šahistu ar sporta klasi zemāku kā I sporta klase kļuva Andrejs Huševs no Rīgas 10. vidusskolas. Viņš saņēma Ls 50 dāvanu karti studijām RTU un citas balvas.

RTU Informācijas centrs

4. aprīlis, 2011 plkst. 15:01