Noskaidroti starptautiskā konkursa «Multi Comfort House» nacionālās atlases kārtas uzvarētāji

7. aprīlis, 2017
Konkursa laureāti un žūrija. Foto: LETA

6. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē (AF) notika starptautiskā konkursa «Multi Comfort House» nacionālās atlases kārtas noslēgums. Par labākajiem tika atzīti trīs RTU studentu komandu – Aivas Dorbes un Laumas Kalniņas; Ineses Gustas un Lauras Dārtas Ivanes, kā  arī Madaras Šadrinas un Rūdolfa Maurāna, – veidotie projekti.

Fotogalerija

Latvijas konkursa nacionālajā atlasē piedalījās visi RTU AF profesionālās studiju programmas «Arhitektūra» 1. kursa studenti, kā arī ERASMUS+ apmaiņas programmas dalībnieki – fakultātē studējošie ārvalstu sadarbības augstskolu studenti.

Konkursa nacionālās kārtas uzvarētāji saņems naudas balvas un pārstāvēs Latviju konkursa noslēdzošajā starptautiskajā kārtā, kas jūnija sākumā norisināsies Madridē.

Nacionālā žūrija, kuras sastāvā šogad ir Andris Lujāns un Jānis Ankipāns no «Saint-Gobain Latvia», RTU AF dekāns profesors Uģis Bratuškins, profesore Sandra Treija, docents Edgars Bondars, arhitekti Miķelis Putrāms un Guntis Grabovskis, «Passive Hause Latvia» pārstāvji Mare Mitrēvica un Ervīns Krauklis, izvērtēja 26 studentu komandu projektus.

Konkursu vecāko kursu arhitektūras studentiem kopš 2005. gada organizē siltuma un skaņas izolācijas un būvmateriālu ražošanas uzņēmums «Saint-Gobain». Tā mērķis ir veicināt topošo arhitektu izpratni par termālā, akustiskā un vizuālā komforta nodrošināšanu, izmantojot augstvērtīgus arhitektūras un dizaina risinājumus, cilvēkam pievilcīgas un ērtas telpiskās vides veidošanā. Konkurss notiek divās kārtās – vispirms nacionālā līmenī, pēc tam katras valsts labākos projektus vērtē starptautiskā žūrija.

Katru gadu studentiem tiek dots kāds specifisks uzdevums. Šogad konkursa dalībniekiem bija jāizstrādā projekts divām daudzdzīvokļu ēkām Madridē, Spānijā, piedāvājot savu redzējumu vides pieejamības uzlabojumiem, kā arī jāizstrādā risinājumi mājokļu termālajam, akustiskajam un vizuālajam komfortam, lai abu ēku iedzīvotāji iegūtu funkcionāli ērtu un arhitektoniski augstvērtīgu dzīvojamo vidi.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

7. aprīlis, 2017 plkst. 9:43