Noslēgta sadarbības vienošanās starp RTU un AS «Pasažieru vilciens»

27. aprīlis, 2011

Lai stiprinātu un attīstītu sadarbību izglītības un zinātnes jomā, trešdien, 27. aprīlī, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) rektors Leonīds Ribickis un AS «Pasažieru vilciens» valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds noslēdza vienošanos par sadarbību.

Skatīt galeriju

liigums_ar_pv.jpg

RTU un AS «Pasažieru vilciens» vēlas pilnvērtīgi izmantot savus resursus un intelektuālo potenciālu, lai nodrošinātu prakses vietas studentiem, kā arī veidotu aktīvāku sadarbību pētniecībā, inovācijās un tehnoloģiju pārnesē un jauno studentu piesaistē.

Runājot par tuvākajiem sadarbības projektiem, kurus uzņēmums vēlas piedāvāt RTU pētniekiem un studentiem, Nils Freivalds atzina, ka AS «Pasažieru vilciens» labprāt RTU studentiem uzticētu aplikāciju risinājumu izveidi vilcienu kustības sarakstu lejupielādēšanai viedtālruņos.

Apjomīgāks projekts, kura īstenošanai uzņēmuma pārstāvji tuvākajā laikā plāno noorganizēt tikšanos ar RTU pētniekiem un doktorantiem, ir optimāla maršrutu plānošanas modeļa izstrāde. «Autotransporta direkciju, kas nodarbojas ar transporta plūsmas plānošanu loģistikas jautājumu risināšanas projektā, iespējams, varētu iesaistīt RTU zinātniekus, . Sadarbības mērķis būtu – pilnveidot pasažieru pārvadājumu sistēmu un padarīt to racionālu, optimālu, efektīvu. Šobrīd pie dotētas pasažieru pārvadājumu sistēmas pastāv paralēli reģionālie starppilsētu autobusu un vilcienu maršruti. Šādus autobusa maršrutus būtu jāpārorientē pasažieru nogādāšanai līdz dzelzceļa stacijām, attiecīgi saskaņojot kustību grafikus. Tehniski tas ir pietiekami sarežģīts darbs – modelēt visu transportu plūsmas, taču Latvija nav piemēram ASV, tāpēc tas nav tik sarežģīti. Vienīgi līdz šim valsts uzņēmums nav izrādījis šādu iniciatīvu,» atzina N. Freivalds.
N. Freivalds solīja arī aktīvi iesaistīties prakses vietu nodrošināšanā RTU studentiem.

«RTU zinātnieki jau līdz šim ir daudz strādājuši dzelzceļa transporta sistēmu attīstībai. Sadarbības vienošanās ar AS «Pasažieru vilciens», mūsu darbu padarīs vēl intensīvāku gan zinātniskās pētniecības jomā, gan studiju jomā, skolēnu profesionālās orientācijas pasākumu veidošanas jomā un daudzos citos virzienos,» teica RTU rektors L. Ribickis.

RTU piedāvā apgūt studiju programmas «Dzelzceļa transports» un «Dzelzceļa elektrosistēmas», kuru absolventi pārzina dzelzceļa ritošo sastāvu, pārvadājumu organizāciju un transporta loģistiku, dzelzceļa automātiku un datorvadību, dzelzceļa sakaru un informācijas sistēmas u.c.
Akciju sabiedrība «Pasažieru vilciens» ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus visā Latvijas teritorijā pa dzelzceļu.

RTU Informācijas centrs

27. aprīlis, 2011 plkst. 10:32