Notika konference «Nodokļu un muitas administrāciju ilgtspējīga attīstība ES»

2. novembris, 2013

Ceturtdien, 31. oktobrī, viesnīcā «Radisson Blu Hotel Latvia» notika Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (RTU IEVF SESMI) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) 20. gadadienai veltīta starptautiska konference «Nodokļu un muitas administrāciju ilgtspējīga attīstība Eiropas Savienības ietvaros».

Konferences ievadā tika nolasīts Latvijas Republikas ministru prezidenta Valda Dombrovska veltītais apsveikums pasākuma dalībniekiem. Pasaules muitas organizācijas (PMO) ģenerālsekretārs Kunio Mikurija kā paraugu pasaules mērogā atzīmēja ciešo RTU IEVF SESMI un VID sadarbību muitnieku apmācības nodrošināšanā un augstu novērtēja RTU IEVF SESMI realizētās profesionālās bakalaura unmaģistra studiju programmas «Muitas un nodokļu administrēšana».

Konferencēpiedalījās Latvijas Republikas finanšu ministrs Andris Vilks, VID, Eiropas Komisijas un Baltijas valstu nodokļu un muitas administrāciju vadītāji, kā arī citu starptautisko organizāciju un vairāku universitāšupārstāvji.

Zinātniski praktiskās konferences «Nodokļu un muitas administrāciju ilgtspējīga attīstība Eiropas Savienības ietvaros» mērķisbija atskatīties uz 20 gados paveikto un izvirzīt tālākus uzdevumus muitas un nodokļu administrēšanas attīstībā, kā arī apmācību jomā.

RTU ir vienīgā mācību iestāde Latvijā ar starptautiski akreditētu studiju programmu «Muitas un nodokļu administrēšana», kurā var iegūt augstāko izglītību muitas un nodokļu jomā. RTU muitnieku apmācība tiek organizētakopš 1994. gada, bet nodokļu speciālistu – kopš 2004. gada.

RTU bakalaura profesionālās un maģistra profesionālo studiju programmas 2010. gadā pirmās pasaulē ieguva PMO sertifikātu. Mācību programmas atbilst starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem, kurus 2009. gadā apstiprināja vairāk nekā 170 PMO dalībvalstis.

RTU IEVF SESMI aktīvi piedalās PMO PICARD (Partnership In Customs Academic Research andDevelopment) programmā, kas vērsta uz muitu un augstskolu sadarbības attīstību un muitu kapacitātes paaugstināšanu. RTU IEVF SESMI speciālisti piedalās dažādās Apvienoto Nāciju Organizācijas, Eiropas Savienības un PMO starptautiskajās programmās, kas saistītas ar robeždrošību gan Centrālāzijā, gan citās valstīs Āfrikā un Āzijā.

RTUIEVF SESMI un VID sadarbība balstās uz 1994. gadā noslēgto sadarbības līgumu, kas tiek regulāri atjaunots. Saistībā ar līgumu tiek nodrošinātaVID pamatprofesiju speciālistu izglītošana, kvalifikācijas celšana, piedalīšanās kopīgos projektos, kas vērsti uz muitas un nodokļu administrēšanas pilnveidošanu. Šajā laikā RTU augstākās izglītības diplomus muitas un nodokļu administrēšanā ir ieguvuši vairāki tūkstoši speciālisti, no kuriem aptuveni 2000 strādā VID, bet citi – dažādos transporta, loģistikas, ārējās tirdzniecības, muitas brokeru un citos uzņēmumos gan Latvijā, gan ārzemēs.

RTU Informācijas centrs

2. novembris, 2013 plkst. 19:33