Notiks profesora Arkādija Borisova piemiņai veltīts seminārs

30. janvāris, 2018
Foto: pixabay.com

Piektdien, 9. februārī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē (DITF) notiks profesora Arkādija Borisova (03.02.1938.-14.05.2016.) piemiņai veltīts zinātniskais seminārs, kurā ar referātiem uzstāsies RTU un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pētnieki.

RTA profesors Oļegs Užga-Rebrovs iepazīstinās ar izplūdušo pieeju attīstības vēsturisko apskatu un profesora A. Borisova ieguldījumu izplūdušo pieeju attīstībā Latvijā. RTA profesors Pēteris Grabusts stāstīs par procesu no klasterizācijas līdz likumu iegūšanai. Par mākslīgo neironu tīklu un Markova ķēžu pielietošanas virzieniem informēs RTU vadošais pētnieks Jurijs Cižovs. RTU docente Inese Poļaka referēs par mašīnmācīšanas izaicinājumiem medicīnā. Semināra noslēgumā par Liepājas jūgendstila arhitektūru pastāstīs RTU Arhitektūras fakultātes profesors Jānis Krastiņš.

A. Borisovs absolvējis Rīgas Politehniskā institūta Automātikas un skaitļošanas tehnikas fakultāti (RPI ASTF – tagad RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte). No 1965. līdz 1988. gadam bijis RPI ASTF laborants, aspirants, asistents, lektors, docents, katedras vadītājs, galvenais zinātniskais līdzstrādnieks. No 1988. līdz 2003. gadam A. Borisovs bija RTU Lēmumu atbalsta sistēmu katedras profesors, RTU Informācijas tehnoloģijas institūta Intelektuālo datortehnoloģiju profilinstitūta profesors un direktors, Informācijas tehnoloģijas institūta Lēmumu atbalsta sistēmu profesora grupas vadītājs. Kopš 2003. gada viņš vadīja Lēmumu atbalsta sistēmu grupu Modelēšanas un imitācijas katedras sastāvā.

A. Borisovs ir Latvijas zinātniskās skolas veidotājs lēmumu pieņemšanas teorijā, izplūdušas informācijas apstrādes metožu un intelektuālo datortehnoloģiju jomā. Profesora zinātniskie darbi – 15 monogrāfijas un vairāk nekā 200 zinātnisko rakstu – ir plaši pazīstami Latvijā un ārzemēs. Viņš ir bijis vairāku starptautisko zinātnisko organizāciju biedrs, starptautisko zinātniski pētniecisko sadarbības projektu vadītājs.

Būdams lielisks zinātniski pētnieciskā un pedagoģiskā darba organizators, profesors A. Borisovs ir sagatavojis 25 inženierzinātņu doktorus.

Dzīvi ārpus darba profesors bagātināja ar dažādiem vaļas priekiem – bija liels džeza mūzikas cienītājs un jūgendstila arhitektūras pārzinātājs.

Zinātniskais seminārs notiks 9. februārī plkst. plkst. 14.30, Sētas ielā 1, 407. auditorijā (Informācijas tehnoloģijas institūts).

Programma

RTU Sabiedrisko attiecību departaments