Ogrē atklās modernu elektronikas laboratoriju

26. februāris, 2010

Šodien, 26. februārī, plkst. 13 Ogrē, Akmeņu ielā 47, biznesa inkubatora telpās notiks modernas elektronikas laboratorijas – Protolab Network Ogre – atklāšana. Jaunajā laboratorijā būs pieejams Latvijā modernākais iespiesto plašu prototipēšanas un testēšanas pakalpojumu centrs, ko laipni aicināti izmantot gan uzņēmēji, gan elektronikas un elektrotehnikas jomu studenti.

26.02.2010.

Līdz šim Latvijas elektronikas un elektrotehnikas uzņēmumi iespiestoplašu prototipēšanu pasūtīja ārvalstu sadarbības partneriem, bet jaunālaboratorija ļaus prototipēšanu veikt tepat, Latvijā. Protolab Network Ogre piedāvātie pakalpojumi uzņēmumiem būs pieejami, sākot ar 1. martu.

Elektronikas un elektrotehnikas uzņēmumiem Protolab Network Ogre  piedāvā augstas kvalitātes PCB (Printed Circuit Board) iespiesto plašu prototipēšanas pakalpojumus, JTAG (Joint Test Action Group) testēšanu (trīskāršas seriālās saskarnes kontrolers boundary-scan testēšanas veikšanai) un 3D CAD (Computer – Aided Design) projektēšanu un simulācijas.

Laboratorijā pieejamā inovatīvā prototipu iespiesto plašu lāzerastrukturēšanas tehnoloģija nodrošina ātru ražošanas procesu,bezatlikumu tehnoloģiju, augstu precizitāti, ar to ir iespējams veiktaugsta sarežģītības līmeņa darbības, ko grūti panākt ar tradicionālotehnoloģiju palīdzību.

Iespiestā plate (Printed Circuit Board) ir īpaši izgatavotaelektroniska shēma, kurā rūpnieciski iestrādāti elektrovadoši posmimikroshēmu un citu elektronisko detaļu savienošanai. Iespiestās platesplaši izmanto elektronikas un elektrotehnikas ražošanā, piemēram,datoros, mobilajos telefonos, audio un video aparatūrā, sadzīvespiederumos, transportlīdzekļos u. tml.

Protolab Network Ogre izvedota ar ERAF atbalstu Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programmas «Linking Estonia – Latvia» ietvaros. Protolab Network Ogre laboratorijas izveidē ieguldīti 420 tūkstoši eiro.
Protolab Network Ogre projekta vadošais partneris ir TartuZinātnes parks. Projekta partneri no Latvijas puses – VentspilsInženierpētniecības centrs un  Ogres Biznesa un inovāciju inkubators.

Ogres Biznesa un inovāciju inkubators (OBII) darbu sāka 2007. gadā.OBII dibinātāji ir Ogres novada dome, Ogres rajona padome un RīgasTehniskā universitāte (RTU).
«Protolab NetworkOgre nodrošinās vietējiem Latvijas elektronikas un elektrotehnikasražotājiem atbilstošu infrastruktūru un atvieglos iespiesto plašuprototipu izveidi, materiālu un produktu testēšanu un analīzi, kā arīļaus ieekonomēt līdzekļus, jo šīs darbības turpmāk augstā līmenī būsiespējams veikt tepat, Latvijā. Jaunā laboratorija kalpos arī kāplatforma sadarbībai un zināšanu pārnesei, veidojot saikni starpprodukta ražošanā iesaistītajām nozarēm un akadēmisko vidi,» stāsta Protolab Network Ogre vadītājs Uģis Amons.

Laboratorijas atklāšanā 26. februārī piedalīsies gan elektronikasnozares uzņēmēji, gan pārstāvji no Latvijas elektrotehnikas unelektronikas rūpniecības asociācijas, RTU, Ogres novada pašvaldības,Rīgas plānošanas reģiona u. c.

Laboratorijas atklāšanā notiks jauno laboratorijas iekārtu un programmatūras iespēju demonstrējumi.

RTU Informācijas centrs

26. februāris, 2010 plkst. 10:37