Otro gadu Latvijas skolēniem piedāvā iespēju attīstīt prasmes inovatīvā klimata pārmaiņu un vides problēmu mazināšanā

9. jūnijs, 2021

10. jūnijā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Vides Izglītības fondu atklāj programmas «Young Innovators» 2021. gada sezonu, lai vairotu jauniešu uzņēmējspējas un sociālās prasmes, kas saistītas ar klimata pārmaiņu un vides problēmu mazināšanu. Dalībai programmā pieteikušās 16 skolas no visas Latvijas.

«Young Innovators» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» programma. Tās mērķauditorija ir 12 līdz 18 gadus veci jaunieši, kuriem ir iespēja gūt jaunas prasmes, attīstīt sistēmisko domāšanu un, sadarbojoties ar pašvaldībām, uzņēmumiem un nevalstiskām organizācijām, ietekmēt uz vietējās kopienas interesēm un jauniešu izaugsmi vērstu lēmumu pieņemšanu. Dalība programmā arī vairo skolēnu izpratni par atbildīgu patēriņu, aprites ekonomiku, klimata tehnoloģijām, mazoglekļa dzīvesveidu, kā arī pilsoniski aktīvu uzvedību.

Programmu īsteno RTU Dizaina fabrikas inovāciju un koprades kontaktpunkts «EIT Climate-KIC Hub». Šogad RTU partneris ir Vides Izglītības fonds, kas ar vides izglītības palīdzību veicina ilgtspējīgu attīstību Latvijā. Viena no Vides Izglītības fonda iniciatīvām ir Ekoskolu programma.

Lai dalībniekiem palīdzētu veiksmīgāk apgūt jaunas prasmes, ar viņiem strādās īpaši apmācīti pedagogi. Plānots, ka pedagogiem augustā tiks rīkotas apmācības par sistēmisko domāšanu, sistēmas inovācijām, līderismu, līdzdalību utt. Jauniegūtās zināšanas pedagogi nodos tālāk skolēniem, kuri, izmantojot «EIT Climate-KIC» piedāvātos rīkus un pieejas, meklēs risinājumus dažādiem vides izaicinājumiem.

Dalībai programmā šogad pieteikušās 16 skolas: Rīgas 21. vidusskola, privātā vidusskola «Patnis», Amatas pamatskola, Rīgas Imantas vidusskola, Salacgrīvas vidusskola, Slokas pamatskola, Limbažu vidusskola, Babītes vidusskola, Daugavpils 12. vidusskola, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija, Ventspils 1. pamatskola, Ventspils Pārventas pamatskola, Jelgavas 4. vidusskola, Rīgas Rīnūžu vidusskola un Rīgas Stila un modes tehnikums.

«Young Innovators» Latvijā tiek īstenota otro gadu.

RTU ir EIT klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» partneris kopš 2016. gada, nodrošinot iespējas Latvijas studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, vienlaikus radot risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

9. jūnijs, 2021 plkst. 14:09