Par reformām augstākajā izglītībā un zinātnē diskutēs RTU

19. oktobris, 2009

Trešdien, 21. oktobrī, Rīgas tehniskās universitātes Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, notiks publiskā diskusija par ekonomikas ministra Arta Kampara (JL) un izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes (ZZS) vadītās darba grupas izstrādāto informatīvā ziņojuma projektu par nepieciešamajām strukturālajām reformām augstākajā izglītībā un zinātnē.

19.10.2009.

Diskusija RTU Lielajā aulā notiks no plkst. 13 līdz 15.

Diskusija tiek rīkota ar mērķi iepazīstināt sabiedrību ar darba grupas līdz šim paveikto, kā arī, lai plašā ekspertu, sociālo partneru un valsts pārvaldes pārstāvju lokā apspriestu nepieciešamās izmaiņas augstākās izglītības un zinātnes jomā Latvijā ar mērķi ilgtermiņā sekmēt šo jomu stratēģisko attīstību un starptautiskās konkurētspējas paaugstināšanos.

Diskusijā plānotas darba grupas līdzpriekšsēdētāju uzrunas, prezentācija par darba grupas līdz šim paveikto informatīvā ziņojuma «Par nepieciešamajām strukturālajām reformām augstākajā izglītībā un zinātnē» projekta izstrādē, aplūkojot pārmaiņu pamatotību, mērķus un galvenos uzdevumus.

Pēc uzrunām un prezentācijām plānota paneļdiskusija.

Kā ziņots, iepriekš darba grupa vienojās, ka līdz 1. novembrim izstrādās un iesniegs valdībā informatīvo ziņojumu par nepieciešamajām strukturālajām reformām augstākajā izglītībā un zinātnē.

Pēc profesora Roberta Ķīļa iniciatīvas darba grupa konceptuāli vienojās arī oktobra vidū rīkot tās darba rezultātu publisku apspriešanu.

Iepriekš Dombrovskis nosūtīja rezolūciju Kamparam un Koķei, uzdodot izstrādāt reformu pasākumu kopumu, lai palielinātu starptautisko konkurētspēju augstākajā izglītībā un zinātnē.

RTU Informācijas centrs

19. oktobris, 2009 plkst. 9:50