Par RTU šaha čempionu kļūst Viktors Atrohovs

29. novembris, 2010
.
.
.

27. novembrī RTU Kaļķu ielas telpās norisinājās gadskārtējais RTU atklātais čempionāts. Turnīrā piedalījās 18 dalībnieki, kuri ir RTU studenti, pasniedzēji, absolventi, kā arī izlases tagadējie un bijušie dalībnieki. Tika izspēlētas 7 kārtas ar laika kontroli 15 min+5 s par katru izdarīto gājienu. Šī gada čempionāta sastāvs nebija tik spēcīgs kā iepriekšējos gados, tomēr piedalījās arī tādi spēcīgi šahisti kā starptautiskais meistars Vitālijs Samoļins, Latvijas meistars Matīss Mustaps, FIDE meistars Egons Lavendelis, meistarkandināts Ģirts Tenis un citi.

29.11.2010.

Par šā gada RTU čempionu kļuva meistarkandidāts Viktors Atrohovs (TMF), kurš turnīrā ieguva 3. vietu ar 4,5 punktiem no 7 iespējamajiem, tomēr bija labākais starp studējošajiem. Par turnīra uzvarētāju pārliecinoši kļuva starptautiskais meistars V. Samoļins iegūstot 6,5 punktus. Otrajā vietā ar 5 punktiem ierindojās meistars M. Mustaps. Turnīra 3.–5. vieta tika noskaidrotas pēc koeficienta, jo punktu skaits bija vienāds. 4. vietu ieņēma sieviešu starptautiskā meistare Katrīna Šķiņķe, bet 5. vietā ierindojās FIDE meistars E. Lavendelis, kurš ir 2009. gada RTU čempions šahā. Labākās dāmas balvu saņēma RTU pasniedzēja Tatjana Solovjova. Labākais reitinga grupā līdz 2100 bija Juris Krastiņš.

Sacensības aizritēja ļoti draudzīgā atmosfērā. Par turnīra atbalstīšanu jāpasakās RTU Studentu parlamentam un RTU Sporta klubam. Tika nodrošināts turnīra balvu fonds 150 latu vērtībā, kā arī dažādi RTU suvenīri.