Pasniegs gada balvu enerģētikā

2. decembris, 2009

Piektdien, 4. decembrī, AS «Latvenergo» administrācijas ēkā notiks Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Gada balvas enerģētikā pasniegšana un «Latvenergo» studiju noslēguma darbu konkursa laureātu apbalvošana. Balvu ieguvēju vārdi līdz apbalvošanas ceremonijai tiek turēti slepenībā, taču par Gada balvas un studentu noslēguma darbu laureātiem ik gadu kļūst arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāvji.

02.12.2009.

Svinīgajā sarīkojumā tiks pasniegta Alfrēda Vītola balva par izcilu devumu enerģētikā, divas balvas par nozīmīgu devumu enerģētikā, un četras balvas jaunajiem zinātniekiem par panākumiem enerģētikā. Šogad par labākajiem zinātnisko pētījumu darbiem, kuri veicinājuši Latvijas enerģētikas attīstību, piešķirtas septiņas balvas.

«Gada balvas» pasniegšana ir ikgadējs pasākums, un kandidātus izvērtē «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmijas ekspertu komisija. Konkurss notiek kopš 1999. gada. Pagājušajā gadā profesora A. Vītola vārda balvu par izcilu devumu enerģētikā ieguva RTU Elektrisko mašīnu un aparātu katedras vadītājs Jānis Dirba, savukārt Gada balvu par panākumiem enerģētikā jaunajiem zinātniekiem – RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes docents Vadims Strelkovs un RTU doktorante, FEI Elektrofizikālo procesu modelēšanas laboratorijas asistente Svetlana Orlova.

Gada balvu par zinātniskajiem sasniegumiem pasniedz, lai motivētu Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos pētījumus, enerģētikas attīstības un inovāciju vides veicināšanai.

Otro gadu AS «Latvenergo» rīko arī studiju noslēguma darbu konkursu četrās kategorijās: kvalifikācijas darbs, bakalaura darbs, diplomprojekts (inženiera darbs), maģistra darbs. Kopā konkursam šogad bija iesniegti 50 darbi no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rīgas Tehniskās koledžas, Rīgas Stradiņa universitātes, Brandenburgas Tehniskās universitātes un Rēzeknes augstskolas. «Latvenergo» studiju noslēguma darbu konkursā balvas saņems 22 laureāti.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies un laureātus sveiks «Latvenergo» valdes loceklis Arnis Daugulis un Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis.

RTU Informācijas centrs

2. decembris, 2009 plkst. 17:19