Pasniegtas Gada balvas un stipendijas

21. marts, 2011

Šā gada 30. martā Latvijas Zinātņu akadēmijā 10 reizi pasniegtas Latvijas Zinātņu akadēmijas, AS «Latvijas Gāze» un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonda 2011. gada balvas un stipendijas.

Skatīt galeriju

lg_balva-2011_500px.jpgPiemiņas medaļa un stipendija piešķirta RTU Ūdens inženierijas un tehnoloģiju katedras asistentam Gintam Jaudzemam (attēlā trešais no labās) par pētījumu «Vairākkārtēju plūdu ietekme uz izskalojumiem pie inženiertehniskām konstrukcijām»; Rīgas Stradiņa universitātes rektoram akadēmiķim Jānim Gardovskim par aknu transplantācijas ieviešanu Latvijā; ķirurgam Jānim Vilmanim par aknu transplantācijas procesa nodrošināšanu Latvijā. Savukārt AS «Latvijas Gāze» valdes loceklei Andai Ulpei piešķirta piemiņas medaļu un diploms par izcilu darbu un mūža veikumu gāzes nozares attīstībā Latvijā.

Kopš 2002. gada ik gadu tiek pasniegtas divas balvas ievērojamiem zinātniekiem praktiķiem gāzes, siltumtehnikas un ar tām saistītās ķīmijas tehnoloģijas nozarēs, sirds ķirurģijas un kardioloģijas zinātnēspar izcilu darbu kopu vai mūža veikumu. Līdztekus pieredzējušo zinātnieku devuma novērtēšanai tiek piešķirtas divas stipendijas jaunajiem zinātniekiem.

RTU Informācijas centrs

21. marts, 2011 plkst. 12:08