Pasniegti augstākie apbalvojumi mērniecībā

8. marts, 2013

8. martā Rīgas Svētā Pētera baznīcā, kas ir vēsturiskais Latvijas Republikas koordinātu sākumpunkts, Latvijas Mērnieku biedrības (LMB) augstākos apbalvojumus – Goda zīmi saņēma Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) docents Jānis Klētnieks un Latvijas Universitātes Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūta profesors Jānis Balodis, savukārt Atzinības zīme tika pasniegta uzņēmuma «Ģeometrs» vadītājam Andrim Mazkalniņam un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) lektoram Maigonim Kronbergam.

Skatīt galeriju

Apbalvojumuspasniedza RTU rektors Leonīds Ribickis un LLU rektors Juris Skujāns.

J. Klētnieks neatkarīgās Latvijas laikā veicinājis ģeodēzijas nozares atjaunošanu, piedalījies starptautiskos pētījumos un jaunu uzmērīšanas paņēmienu izstrādē, publicējis vairāk nekā 200 populārzinātniskus darbus astronomijas, ģeodēzijas un kartogrāfijas vēsturē, kā arī veicis aktīvu sabiedrisko darbu mērniecības nozares biedrībās.

J. Balodis ir vadījis RTU Ģeodēzijas profesoru grupu un papildinājis universitātes nozares studiju programmu ar jauniem studiju priekšmetiem, sekmīgi pārstāvējis Latvijas mērniecības vārdu starptautiskā vidē, kā arī bijis Latvijas Mērnieku biedrības priekšsēdētājs (1999–2002).

A. Mazkalniņš no 2006. līdz 2010. gadam bijis LMB priekšsēdētājs, izveidojis mērnieku sertificēšanas sistēmu, veicinājis Baltijas mērnieku biedrību sadarbību dažādu jautājumu risināšanā. Savukārt M. Kronbergs augsto apbalvojumu saņēma par mūža ieguldījumu jauno speciālistu sagatavošanu zemes ierīcības un mērniecības specialitātēs.

RTU Informācijas centrs

8. marts, 2013 plkst. 20:45