Piemin RTU dibinātājus un bijušos mācībspēkus

11. oktobris, 2012

Trešdien, 10. oktobrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un augstskolas pārstāvji apmeklēja Rīgā apbedīto augstskolas bijušo rektoru kapa vietas un nolika ziedus.

Skatīt galeriju

kapos-2012_0091.jpgKatru gadu, sagaidot RTU dzimšanas dienu, RTU vadība apmeklē bijušo rektoru kapa vietas Rīgā un noliek tur ziedus. Šogad kopā ar RTU rektoru kapus apmeklēja arī iepriekšējais rektors, Centrālā attīstības fonda direktors akadēmiķis Ivars Knēts, RTU Senāta priekšsēdētāja profesore Elīna Gaile-Sarkane, Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Māra Sniķere, Studentu klubadirektore Asja Visocka, Humanitārā institūta vadošā pētniece Alīda Zigmunde, Studentu parlamenta prezidents Juris Iļjins, DITF studentu pašpārvaldes vadītāja Zane Kaļva un ilggadēja RTU darbiniece Mudīte Eizentāle, kura jau vairākus gadus kopā ar citiem pensionētajiem RTU darbiniekiem rūpējas par mūsu augstskolas bijušo mācībspēku kapa vietu sakopšanu.

RTU – toreiz Rīgas Politehniskās augstskolas – pirmais direktors Ernsts Nauks apbedīts Lielajos kapos. Viņš kopā ar ģimeni 1862. gadā atbrauca uz Rīgu un organizēja Rīgas Politehniskās (augst)skolas darbu, lai jau oktobrī pirmie audzēkņi varētu apmeklēt Sagatavošanas skolu un gatavoties studijām augstskolā. Pirmajā gadā studentu vēl nebija, jo toreizējās mācību iestādes maz vērības pievērsa dabaszinātnēm un matemātikai, tāpēc bija nepieciešama sagatavošanās studijām. Profesora E. Nauka pēcnācēji patlaban dzīvo tālu prom no Latvijas un nevar bieži apciemot sava radinieka kapavietu. Šogad trīs profesora mazmazmeitas, kurā dzīvo Vācijā (Hamburgā un Itcehoē) un Austrālijā (Sidnejā) sūta sveicienus RTU saimei jubilejā un saka paldies, ka viņu vecvectēva kapavieta netiek aizmirsta.

Lielajos kapos apbedīts arī profesora E. Nauka pēcnācējs direktora amatā matemātiķis Gustavs Kīzerickis un trešais direktors tautsaimnieks KārlisAugusts Līventāls (latviešu dzejnieka, grāmatu izplatītāja un tulkotājaAnša Līventāla dēls).

Divi mūsu augstskolas vadītāji atdusas Pirmajos Meža kapos: Kristaps Neilands, kas 1958. gadā kļuva par atjaunotā Rīgas Politehniskā institūta direktoru un Aleksandrs Mālmeisters, kurš rektora amata strādāja no 1961. līdz 1963. gadam.

Matīsakapos apbedīts rektors Aleksandrs Veiss, kurš rektora amatā strādājis visilgāk – turpat 22 gadus. Akadēmiķis L. Ribickis iepazis profesoru Veisu jau studiju gados un dziedot RTU vīru korī. Rektors atbalstīja māksliniecisko pašdarbību un sportu, pats piedalījās daudzās sacensībās un guva visai atzīstamus rezultātus.
Rudens ziedi un labie vārdi ir pateicība mūsu augstskolas bijušajiem rektoriem, kas ilgāku vai īsāku laiku pildījuši šo nebūt ne vieglo un atbildīgo amatu.

RTU Informācijas centrs

11. oktobris, 2012 plkst. 23:16