Piešķirtas pirmās stipendijas konkursa «Topošais profesionālis» laureātiem

17. oktobris, 2013

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds sadarbībā ar Pētera Avena labdarības fondu «Paaudze», AS «OlainFarm» un AS «RBSSKALS» saistībā ar konkursu «Topošais profesionālis» piešķīris atbalsta stipendijas 16 RTU pirmā kursa studentiem, kuri 2013./2014. studiju gada laikā saņems ikmēneša atbalsta stipendijas 100 latu apmērā.

Stipendiju konkurss «Topošais profesionālis» tika izsludināts vasaras sākumā. Tajā topošajiem RTU pirmā kursa bakalaura studentiem, kuri nāk no maznodrošinātām vai trūcīgām ģimenēm, bija iespēja pretendēt uz kādu no atbalsta stipendijām. Konkurss notika divās kārtās – pirmajā kārtā kandidātiem bija jāiesniedz pieteikuma anketa, CV, izziņa, kas apliecina ģimenes materiālo statusu, sekmes apliecinošus dokumentus un motivācijas vēstule. Otrajā kārtā konkursa finālisti tika aicināti uz klātienes intervijām.

«Sākot studijas, jaunieši saskaras ar dažādām uzturēšanās, ceļa un mācību materiālu izmaksām. Ja ģimene nespēj palīdzēt šīs izmaksas segt, jaunieši meklē iespējas sākt strādāt, un tas mazina studiju kvalitāti. Ar šī konkursa starpniecību, pateicoties atbalstītājiem, varam sniegt atbalstu centīgākajiem RTU studentiem no maznodrošinātām ģimenēm – tiem,kam tas visvairāk nepieciešams,» norāda RTU Attīstības fonda izpilddirektors Artūrs Zeps.

«Šī stipendija man ir ļoti svarīga – liels atbalsts studiju sākumposmam un atzinība par iepriekšējiem sasniegumiem. Stipendijas apmērs ir pietiekams, lai segtu visus izdevumus – sabiedriskā transporta, ēšanas, maksu par dienesta viesnīcu. Šī stipendija palīdzēs justies drošākai studiju pirmajā gadā un arī motivēs būt atbildīgākai attiecībā pret studijām,» stāsta RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes 1. kursa studente Jūlija Astratova.

RTU Attīstības fonds savā, universitātes un studentu vārdā pasakās Pētera Avena labdarības fondam «Paaudze», uzņēmumiem AS «OlainFarm» un AS «RBSSKALS»par sniegto atbalstu. Aicinām arī citus uzņēmējus rast iespēju atbalstīt topošos profesionāļus un ieguldīt studentu – Latvijas – nākotnes attīstībā.

RTU Attīstības fonds veic sabiedriskā labuma darbību, piesaistot ziedojumus un dāvinājumus, lai augstākās tehniskās izglītības iestādes, vispirms RTU, veidotu par moderniem izglītības, zinātnes un kultūras centriem Latvijā.

Pētera Avena labdarības fonds «Paaudze» tika dibināts 2008. gada maijā. Fonda galvenie mērķi ir labdarības palīdzības sniegšana un mecenātisms, tai skaitā stipendijas un granti zinātnes jomā.

AS «Olainfarm» ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Līdzās veiksmīgai uzņēmējdarbībai, uzņēmums sniedz ieguldījumu jauno un perspektīvo speciālistu attīstībā.

Vairāk nekā 21 darbības gada laikā uzņēmums kļuvis par vienu no būvniecības nozares līderiem. AS «RBSSKALS» misija ir būt ne tikai par uzticamu biznesa realizētāju, godprātīgu biznesa partneri un atbildīgu darba devēju, bet arī sniegt ieguldījumu profesionālajā izglītībā, veicinot nozares un talantīgu jauniešu izaugsmi.

RTU Informācijas centrs

17. oktobris, 2013 plkst. 16:24