Pirmajās divās dokumentu pieņemšanas dienās RTU apstiprināti 4257 pieteikumi

12. jūlijs, 2012

Pirmajās divās dokumentu pieņemšanas dienās Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) apstiprināti 4257 topošo studentu pieteikumi. Kā ziņots, dokumentu pieņemšana RTU notiks līdz 17. jūlijam.

Statistikas dati liecina, ka pašlaik vispopulārākās topošo studentu vidūir bakalaura akadēmiskā pilna laika studiju programma «Datorsistēmas» (231 pieteikums) un bakalaura akadēmiskā pilna laika studiju programma «Informācijas tehnoloģija» (222 pieteikumi), ko piedāvā apgūt Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF), kā arī bakalaura profesionālā pilna laika studiju programma «Muitas un nodokļu administrēšana» (191 pieteikums), ko piedāvā apgūt Inženierekonomikas unvadības fakultāte (IEVF). Ceturtajā un piektajā vietā pēc apstiprināto studiju pieteikumu skaita attiecīgi ierindojas Būvniecības fakultātes (BF) realizētā bakalaura profesionālā pilna laika studiju programma «Būvniecība» (140 pieteikumi) un Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) realizētā bakalaura profesionālā pilna laika studiju programma «Telekomunikācijas» (126 pieteikumi).

No statistikas datiem secināms, ka inženierzinātņu studiju programmās šobrīd visvairāk topošo studentu izvēlas iegūt izglītību Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē (DITF), kuras realizētajām studiju programmām šobrīd kopā apstiprināti 907 pieteikumi, un Transporta un mašīnzinību fakultātē (TMF) – 656 pieteikumi. Savukārt ekonomiku vēlas studēt 1155 pretendenti, arhitektūru – 48 jaunieši.

RTU filiāļu vidū līdere tāpat kā pērn ir Daugavpils filiāle, kurā pirmo divu dokumentu pieņemšanas dienu laikā saņemti un apstiprināti 109 pieteikumi. Ventspils filiālē pieņemti 22 pieteikumi studijām.

Jau informējām, ka RTU ir vislielākais valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits 2012./2013. akadēmiskajā gadā. Pirmajā kursā dažādās pilna laika pamatstudiju programmās par valsts budžeta līdzekļiem būs iespējams studēt 2135 jaunajiem studentiem.

2012. gada uzņemšanas statistika (online).

RTU Informācijas centrs

12. jūlijs, 2012 plkst. 11:20