Politisko partiju pārstāvji RTU diskutē par nekustamā īpašuma jautājumiem

19. septembris, 2011

Pirmdien, 12. septembrī, nepilnu nedēļu pirms Saeimas vēlēšanām, deviņu politisko spēku pārstāvji diskusijā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) pauda nostāju nekustamā īpašuma nozares jautājumos un atbildēja uz mācībspēku un nekustamā īpašuma pārvaldības specialitātē studējošo jautājumiem.

Skatīt galeriju

lanida_diskusija.jpgVisi pārstāvēto politisko spēku pārstāvji izklāstīja savas partijas redzējumu par tādiem jautājumiem kā nekustamā īpašuma nodoklis, īpašumu kadastrālā vērtēšana, finansējums un kredītu politika, aizdevumu un komunālo maksājumu parādi, nekustamā īpašuma tirgus regulēšana valsts līmenī, tirgus attīstības iespējas, īpašuma iegāde uzturēšanās atļauju saņemšanai u. c. Tāpat diskusijas dalībnieki atbildēja uz klātesošo jautājumiem, piemēram, par principa «parāds seko parādniekam» piemērošanas iespējām un lietderību, nekustamā īpašuma mākleru sertifikāciju, nodokļu aprēķinu un citiem.

Diskusijā pausto viedokļu apkopojums. Diskusijā pausto viedokļu apkopojums. 146.95 Kb

«Latvijas iekšzemes kopprodukta struktūrā sadaļa «operācijas ar nekustamo īpašumu» veido gandrīz 20%, tādēļ ir ļoti svarīgi saprast, kādu politiskie spēki redz Latvijas nekustamā īpašuma nozares attīstību,» atzīst RTU Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas un vadīšanas katedras vadītāja profesore Ineta Geipele.

Diskusiju «Politisko spēku piedāvājums nekustamā īpašuma nozarei» organizēja Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) un Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar AS «LatMLS».

RTU Informācijas centrs

19. septembris, 2011 plkst. 14:45